חזרה לדף התוצאות

מלמד דוד /// סופר /// נולד בפתח תקווה, ישראל /// 1944 /// גיל: 79
כותב/ת הערך: רז רותם

יש להירשם כדי לשמור את הערך

לשמירת הערך באיזור האישי, לחצו על הלב

שתפו את הערך:

ז'אנרים אופייניים

מדע בדיוני
סיפור קצר
רומן

תחומי יצירה

ביקורת
פרוזה

שפות יצירה

עברית

מעדכן/ת הערך

יפתח אשכנזי
תאריך עדכון אחרון: 2019-06-01 00:00:00

סופר
נולד בפתח תקווה. בוגר החוגים למדעי המדינה ולהיסטוריה של עם ישראל באוניברסיטת תל אביב. סיפוריו הראשונים פורסמו במוסף הספרות של "מעריב" ב-1964. מאז פירסם סיפורים קצרים, ביקורות ספרות ומאמרים בתחומי הלשון העברית ותולדות העיתונות העברית בכתבי עת שונים.
ב-1980 ראה אור ספרו הראשון, "צבוע בקורונדי: סיפורי עתידנות ומדע בדיוני", בהוצאת תמוז. ספרים נוספים פרי עטו: קובץ הסיפורים "כרם במורד קדרון" (1982); הרומן "החלום הרביעי: יומן אירועים" (1986); קובץ הסיפורים "ריח גויאבות" (1995); וספר הילדים "ללקק את האצבעות" (2010).
"החלום הרביעי: יומן אירועים" הוא יצירה אפוקליפטית המגוללת בפני הקורא תרחיש אימים שבו מדינת ישראל מגיעה אל קִצה, המשמשת כאלגוריה למצב הישראלי והפלסטיני. הישראלים, כבצחוק הגורל של ההיסטוריה, הופכים ברומן לפליטים גולים באירופה העוסקים בעבודות שחורות וחולמים את חלום השיבה הרביעי למכורתם, ארץ ישראל.
סיפורו ""כרם במורד קדרון"", העוסק באב שכול היוצא ב"יום ירושלים" לטיול מאורגן בעיר שבה נפל בנו ובדרך מנהל שיחה דמיונית עם דמות הרפאים של הבן, נכלל בתוכנית הלימודים של משרד החינוך. על סיפור זה אף זכה בפרס ראשון בתחרות הסיפור הקצר של "ידיעות אחרונות", 1980. פרסים נוספים בהם זכה: פרס פתח תקווה לספרות יפה, 1982, ופרס סנדרה בראנד לסיפורים קצרים, 1995. סיפוריו תורגמו לאנגלית, לערבית ולאיטלקית.

בן עזר, אהוד. "החלום הרביעי". "מאזניים" ס' (6-5). 1986. 87-86; ציפר, בני. "שבוע של ספרים: מקור". "הארץ". 19.12.1986. ב'7.

רותם רז

לינקים חיצוניים

לקסיקון אוהיו לספרות עברית

ספרים/כתבי עת/עיתונים שהופיעו בגוף הערך

החלום הרביעי: יומן אירועים, ידיעות אחרונות, כרם במורד קדרון, ללקק את האצבעות, מעריב, צבוע בקורונדי: סיפורי עתידנות ומדע בדיוני, ריח גויאבות

ספרים/כתבי עת/עיתונים מן הביבליוגרפיה

הארץ, מאזניים

תגיות חופשיות

שכול

מידע כללי

שפות תרגום
איטלקית
אנגלית
ערבית

תארים אקדמיים
ראשון

מוסדות אקדמיים
אוניברסיטת תל אביב

תחומי לימוד אקדמיים
היסטוריה
היסטוריה של עם ישראל
מדעי המדינה

זהות אתנית/דתית
יהודי/ה

גיל בעת פרסום ראשון
36 (1980)

גודל ערך
קצר

הציעו תיקון, הוסיפו מידע חדש או תמונה

  שלחו תמונה עם זכויות יוצרים:

  וידאו

  מתוך ''סופרים קוראים'', באדיבות מרכז הספר והספריות

  הערה חשובה

  הלקסיקון מעודד שימוש נרחב במידע שבו למטרות לימוד ומחקר. לפיכך, אפשר להוריד ערכים ושאילתות מן הלקסיקון למחשב האישי בקלות ובכמה תצורות. נבקש כי בכל שימוש שהוא בערכים ובשאילתות שבאתר, יינתן קרדיט הולם לאתר ולמחבר/ת הערך.
  בשונה מן הטקסטים שבלקסיקון, אין להעתיק או לעשות שימוש אחר בתמונות אשר באתר ללא הסכמה מפורשת מבעלי הזכויות עליהן.

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *