חזרה לדף התוצאות

מירון-שקד מיכל /// סופרת, משוררת ועיתונאית /// נולדה בירושלים, ישראל /// 19582007 /// גיל
כותב/ת הערך: גוטרזון דנה

יש להירשם כדי לשמור את הערך

לשמירת הערך באיזור האישי, לחצו על הלב

שתפו את הערך:

ז'אנרים אופייניים

רומן

תחומי יצירה

עיתונאות
פרוזה
שירה

שפות יצירה

עברית

מעדכן/ת הערך

יפתח אשכנזי
תאריך עדכון אחרון: 2019-06-01 00:00:00

סופרת, משוררת ועיתונאית
נולדה ב"ירושלים". מגיל צעיר עסקה בכתיבה עיתונאית ("דבר לילדים"). בתחילת שנות השמונים עבדה במקומון "ירושלים". בהמשך כתבה במקומון הירושלמי "כל העיר" וב"ידיעות אחרונות". ב-1985 עברה לניו יורק, משם כתבה למגזין "פנטהאוז" ולעיתון "ספין". במסגרת עבודתה חשפה את שמו של יוסי גינוסר כבכיר השב"כ המעורב בפרשת קו 300. ב-1992 שבה לארץ וכתבה טור יומי ב"מעריב". ב-1993 הגישה בערוץ 2 תוכנית שיחות לילית, "בין הסדינים", שעסקה בבעיות זוגיות ומיניות.
ב-1994 פורסם ספרה הראשון, "אם תיגע בי אני אצרח" (כתר), שגולל מערכת יחסים קשה בין אב לבתו, הכוללת התעללות וגילוי עריות. ייחודו של הספר הוא בניסיון להבין את דמותו של האב התוקפן. עם צאתו עורר הספר סערה בתקשורת. מירון-שקד אישרה בריאיון עיתונאי כי הוא מבוסס על יסודות אוטוביוגרפיים.
ב-1998 כיהנה כשנה כדוברת רשות השידור. לאחר מכן זנחה את העיתונות הכתובה והתמקדה בכתיבה לרשת האינטרנט. היא כתבה מאמרי דעה למגזין האתר "וואלה!", ומפעל חייה היה הקמת אתר אינטרנט חלוצי לנשים בשם IWOMEN ב-2000.
נפטרה ממחלה קשה ב-2007. ב-2011 פורסם ספר שיריה "ענדתי עגילים כחולים", המלווה בתצלומי יצירותיה ובהספדים שנכתבו לזכרה. הספר מחולק לשישה שערים המשקפים תקופות משמעותיות בחייה. השער האחרון, "קינת מיכל", מוקדש לתקופת מחלתה.

אוריין, יהודית. ""בין הסדינים"". "ידיעות אחרונות" לשבת. 29.4.1994. 29; וילף, מיכאל. "ילדה מוכה – אישה מסרסת". "על המשמר". 20.5.1994. 20.

דנה גוטרזון

לינקים חיצוניים

לקסיקון אוהיו לספרות עברית

ספרים/כתבי עת/עיתונים שהופיעו בגוף הערך

אם תיגע בי אני אצרח, בין הסדינים, דבר לילדים, וואלה!, ידיעות אחרונות, ירושלים, כל העיר, מעריב, ספין, ענדתי עגילים כחולים, פנטהאוז

ספרים/כתבי עת/עיתונים מן הביבליוגרפיה

ידיעות אחרונות, על המשמר

תגיות חופשיות

מחלה, פגיעה מינית

מידע כללי

עיר או ארץ מגורים
ארה"ב
ניו יורק

זהות אתנית/דתית
יהודי/ה

גיל בעת פרסום ראשון
22 (1980)

גודל ערך
קצר

הציעו תיקון, הוסיפו מידע חדש או תמונה

    שלחו תמונה עם זכויות יוצרים:

    הערה חשובה

    הלקסיקון מעודד שימוש נרחב במידע שבו למטרות לימוד ומחקר. לפיכך, אפשר להוריד ערכים ושאילתות מן הלקסיקון למחשב האישי בקלות ובכמה תצורות. נבקש כי בכל שימוש שהוא בערכים ובשאילתות שבאתר, יינתן קרדיט הולם לאתר ולמחבר/ת הערך.
    בשונה מן הטקסטים שבלקסיקון, אין להעתיק או לעשות שימוש אחר בתמונות אשר באתר ללא הסכמה מפורשת מבעלי הזכויות עליהן.

    נגישות