חזרה לדף התוצאות

ז'קונט אמנון /// סופר, עורך ומבקר ספרות /// נולד ברמת גן, ישראל /// 1948 /// גיל: 75
כותב/ת הערך: סתר תמר

יש להירשם כדי לשמור את הערך

לשמירת הערך באיזור האישי, לחצו על הלב

שתפו את הערך:

זכויות היוצרים של התמונה

מתוך ויקיפדיה, רישיון Creative Commons, זכויות לורדה רז'יאל ז'קונט

ז'אנרים אופייניים

מתח
סיפור קצר
רומן

תחומי יצירה

ביקורת
עיון
עריכה
פרוזה

שפות יצירה

עברית

מעדכן/ת הערך

יפתח אשכנזי
תאריך עדכון אחרון: 2019-02-01 00:00:00

סופר, עורך ומבקר ספרות
נולד ברמת גן למשפחה שמוצאה בלגי. החל ללמוד משפטים באוניברסיטה העברית בירושלים במסגרת העתודה האקדמית, אך עקב פציעתו במהלך שירותו הצבאי נאלץ להפסיק את הלימודים. הוא בעל תואר ראשון, שני ושלישי בהיסטוריה מאוניברסיטת תל אביב. היה פעיל בשוק ההון, הביטוח והנדל"ן. החל לכתוב ב-1980. פירסם תשעה ספרים: "פסק זמן" (עם עובד, 1982), שתורגם לאנגלית ב-1986 וראה אור בהוצאת המילטון; "איש הסגריר" (1987); "אחרון המאהבים החכמים" (1991), שהוא הספר שמזוהה עמו יותר מכול וזכה להצלחה הגדולה ביותר; "מלכודת דבש" (1994); אוסף הסיפורים "מוכן לחיים" (2000); "מבוא לאהבה" (2001); "ש' כמו שקר" (2004), שאותו כתב עם בת זוגו, ורדה רזיאל-ז'קונט; הספר העיוני-כלכלי "עובר ושב: סיפור קריסתו והצלתו של הבנק לפיתוח התעשייה" (2009); ו"חידת מותי" (2009). ספריו וסיפוריו תורגמו לכמה שפות אירופיות וכן לסינית וליפנית. את סיפוריו הקצרים פירסם ב"מעריב", "ידיעות אחרונות" ו"מוניטין".
כותב ספרות מתח פסיכולוגית. רוב ספריו הגיעו לרשימת רבי-המכר. מ-1988 עורך בהוצאת כתר, וכן, לעתים, עבור הוצאות ספרים אחרות. עם ורדה רזיאל הוא מנחה סדנאות לניהול יחסים ותוכניות ברדיו ובטלוויזיה. ב-2006 החל לפרסם במוסף "ספרים" של "הארץ" טור בשם "מתיקיה של ע. צופיה", שבו מוצגת חידה ספרותית. הוא גם מנחה סדנאות לכתיבת פרוזה, מרצה להיסטוריה ומגיש פינות ספרותיות ברדיו. ב-2012 הקים רשת חברתית תרבותית בשם "גיבור תרבות". ב-2012 פרסם את הביוגרפיה מאיר עמית – האיש והמוסד על ראש המוסד לשעבר. ב-2014 פרסם את אביגיל ספר בלשי-תנ"כי וספר היסטוריה פופולרי המתבסס על סדרת ההרצאות "ההיסטוריה סיפור אהבה".

לאור, יצחק. "מיטיב לדעת אישה". "ידיעות אחרונות" תרבות, ספרות, אמנות. 21.10.1994. 29; מלצר, יורם. "יש ואין ומה שביניהם". "מעריב" ספרות וספרים. 28.12.2001. 27; שיינפלד, אילן. "מקריות היא שם המשחק"". על המשמר". 14.2.1992. 20.

תמר סתר

לינקים חיצוניים

לקסיקון אוהיו לספרות עברית

ספרים/כתבי עת/עיתונים שהופיעו בגוף הערך

אחרון המאהבים החכמים, איש הסגריר, הארץ, חידת מותי, ידיעות אחרונות, מבוא לאהבה, מוכן לחיים, מוניטין, מלכודת דבש, מעריב, עובר ושב: סיפור קריסתו והצלתו של הבנק לפיתוח התעשייה, פסק זמן, ש' כמו שקר

ספרים/כתבי עת/עיתונים מן הביבליוגרפיה

ידיעות אחרונות, מעריב, על המשמר

תגיות חופשיות

מקרא

מידע כללי

שפות תרגום
אנגלית
יפנית
מספר שפות אירופיות
סינית

תארים אקדמיים
שלישי

מוסדות אקדמיים
אוניברסיטת תל אביב
האוניברסיטה העברית בירושלים

תחומי לימוד אקדמיים
היסטוריה
משפטים

בקשר ספרותי עם
רזיאל-ז'קונט ורדה

תחומי מחקר
היסטוריה
ספרות

זהות אתנית/דתית
יהודי/ה

גיל בעת פרסום ראשון
34 (1982)

רקע משפחתי

בעלה של רזיאל-ז'קונט ורדה

גודל ערך
קצר

הציעו תיקון, הוסיפו מידע חדש או תמונה

  שלחו תמונה עם זכויות יוצרים:

  וידאו

  מתוך ''סופרים קוראים'', באדיבות מרכז הספר והספריות

  הערה חשובה

  הלקסיקון מעודד שימוש נרחב במידע שבו למטרות לימוד ומחקר. לפיכך, אפשר להוריד ערכים ושאילתות מן הלקסיקון למחשב האישי בקלות ובכמה תצורות. נבקש כי בכל שימוש שהוא בערכים ובשאילתות שבאתר, יינתן קרדיט הולם לאתר ולמחבר/ת הערך.
  בשונה מן הטקסטים שבלקסיקון, אין להעתיק או לעשות שימוש אחר בתמונות אשר באתר ללא הסכמה מפורשת מבעלי הזכויות עליהן.

  נגישות