חזרה לדף התוצאות

הולר מיכאל (מייק) /// סופר /// נולד בפראג, צ'כיה /// 19312005 /// גיל
כותב/ת הערך: וייס חיים

יש להירשם כדי לשמור את הערך

לשמירת הערך באיזור האישי, לחצו על הלב

שתפו את הערך:

ז'אנרים אופייניים

סיפור קצר
רומן

תחומי יצירה

עיתונאות
פרוזה

שפות יצירה

עברית

מעדכן/ת הערך

יפתח אשכנזי
תאריך עדכון אחרון: 2018-11-01 00:00:00

סופר
נולד בפראג ו"על"ה לארץ ב-1939. גדל בפתח תקווה. ב-1948, בגיל שש-עשרה וחצי, התגייס לצה"ל ונפצע קשה בקרב בדרך לירושלים. ב-1950 התגייס לחיל הים ושירת שם כעשר שנים. לאחר שחרורו הצטרף ל"קול ישראל" ובמשך שנים רבות שימש ככתב לענייני פלילים. לאחר פרישתו מהרדיו הנחה את תוכנית הטלוויזיה "על" TV שעסקה בתופעות מהתחום ה"על"-טבעי. במקביל הגיש את הסדרה הטלוויזיונית "הזקן והים" שבה נלווה ליורדי ים שונים ותיעד את חייהם.
שלושת ספריו שונים מאוד זה מזה: הראשון, "מות הסוסים" (מודן, 1987), הוא רומן התבגרות אוטוביוגרפי המתאר את שנות נעוריו בפתח תקווה. הרומן מתאר את שנות מלחמת העולם השנייה דרך עיניו של נער הלומד להכיר את משפחתו ואת העולם הסובב אותו. הספר חף כמעט לחלוטין מפאתוס אידיאולוגי, מתאר את הדברים בשפה פשוטה וישירה. ספרו השני, "עיר תחתית: מתח, מסתורין, אהבות ואכזבות" (1994), הוא אסופת סיפורים פליליים קצרים שאותם ליקט במסגרת עבודתו ככתב הפלילים של "קול ישראל". ספרו השלישי, "הזקן והכלב: מהסיפורים שסיפרתי לרונה" (1994), הוא ספר ילדים מחורז המספר את סיפור התמודדותו של ילד צעיר עם מותו של כלב אהוב, שהיה שייך לזקן ערירי שהתגורר בשכנותו.

אלמוג, רות. "גלות בארץ – מאמר ביקורת "על" ספרו של מיכאל הולר: '"מות הסוסים""'. "הארץ". 12.2.1988; יאירי, דליה. "עצוב וקסום – מאמר ביקורת "על" ספרו של מיכאל הולר: '"מות הסוסים""'. "ידיעות אחרונות" לשבת. 6.11.1987. 25.

חיים וייס

ספרים/כתבי עת/עיתונים שהופיעו בגוף הערך

הזקן והים, הזקן והכלב: מהסיפורים שסיפרתי לרונה, מות הסוסים, עיר תחתית: מתח, מסתורין, אהבות ואכזבות, על

ספרים/כתבי עת/עיתונים מן הביבליוגרפיה

הארץ, ידיעות אחרונות

תגיות חופשיות

פשע

מידע כללי

עיר או ארץ מגורים
ישראל
פתח תקווה

זהות אתנית/דתית
יהודי/ה

גודל ערך
קצר

הציעו תיקון, הוסיפו מידע חדש או תמונה

[contact-form-7 id="4" title="הצעת תיקון"]

הערה חשובה

הלקסיקון מעודד שימוש נרחב במידע שבו למטרות לימוד ומחקר. לפיכך, אפשר להוריד ערכים ושאילתות מן הלקסיקון למחשב האישי בקלות ובכמה תצורות. נבקש כי בכל שימוש שהוא בערכים ובשאילתות שבאתר, יינתן קרדיט הולם לאתר ולמחבר/ת הערך.
בשונה מן הטקסטים שבלקסיקון, אין להעתיק או לעשות שימוש אחר בתמונות אשר באתר ללא הסכמה מפורשת מבעלי הזכויות עליהן.

נגישות