חזרה לדף התוצאות

גרין דרור /// סופר ומו''ל /// נולד בירושלים, ישראל /// 1954 /// גיל: 70
כותב/ת הערך: שי שחורי דקל

יש להירשם כדי לשמור את הערך

לשמירת הערך באיזור האישי, לחצו על הלב

שתפו את הערך:

זכויות היוצרים של התמונה

מתוך ויקיפדיה, רישיון Creative Commons, צילום: ראובן קפוצ'נסקי

תחומי יצירה

ספרות ילדים
עיון
עריכה
פרוזה

שפות יצירה

עברית

מעדכן/ת הערך

מוריה דיין קודיש
תאריך עדכון אחרון: 2018-09-01 00:00:00

סופר ומו"ל
נולד בירושלים בשכונת אבו-טור, לאם מורה ואב ספן. כילד חווה את מלחמת ששת הימים, וכחייל בתותחנים נלחם במלחמת יום הכיפורים באוגדת אריאל שרון. חוויות אלה נחרתו בנפשו. הוא הוכר כהלום קרב כשלושים שנה לאחר המלחמה. למד לתואר ראשון במוזיקולוגיה ופילוסופיה באוניברסיטה העברית בירושלים, ולתואר שני ותואר דוקטור בפסיכותרפיה בלונדון. החל מ-1988 מתגורר עם משפחתו בכפר קטן בבולגריה.
הקים את הוצאות הספרים המקצועיות "ספרים" וה"ספריה לפסיכותרפיה", ואת "ספריית "פיוט"" שבמסגרתה הוציא את ספריהם של יונה וולך, בנימין שבילי ואחרים. כמו כן ערך את כתב העת לשירה "פיוט", שהיה מבוסס על שיר יחיד של משורר עברי שנשלח למנויים במעטפה.
חיבר חמישה ספרים בנושא טיפול נפשי. ספרו "טיפול נפשי, מדריך למשתמש" (2003), שעליו כתב יורם יובל (2003) כי "נראה כי טובתו האמיתית של המטופל היא נר לרגליו של המחבר", יועד לקהל הרחב. ספרו "פסיכותרפיה ממבט אחר" (2007) הציג גישה חדשה לכתיבת תיאורי מקרים ופסיכותרפיה, ויועד לאנשי מקצוע. ספרו אימון רגשי, שיפור המיומנויות הרגשיות ליצירת תחושה של מקום בטוח בעולם משתנה (2011) יצא גם באנגלית, בהוצאת אמזון.
פירסם כעשרים ספרי ילדים. ספריו הראשונים, שאוירו בפלסטלינה על ידי רוני אורן, הפכו לרבי-מכר. ספרו הראשון למבוגרים, "אגדות האינתיפאדה" (איכות, 1989), תורגם לערבית על ידי סלמן מצאלחה. ב-1992 פירסם את הרומן "צוות 4", על צוות תותחנים במלחמת יום כיפור. הספר יצא במהדורה מחודשת ב-2006, הכוללת פרק חדש, שבו הוא חושף את זהות הדמויות המתוארות בספר ומעמת אותן עם הטראומה ודרכי ההתמודדות. עודד ציפורי (2007) כתב על הספר כי "גרין מתאר את המלחמה ללא שיפוט ערכי, ובכך שופט אותה לשבט. הוא לא מצדיק אותה בבחינת 'מלחמת אין ברירה' […] ובכך ערכו הגדול". כמו כן פירסם ספר שירה ("נהר האהבה", 1990), מילון מושגים לתרבות הישראלית ("פרות קדושות", 2005) ועוד.

יובל, יורם. "לא לנער לפני השימוש". "הארץ" ספרים. 17.12.2003. 14; עין-גיל, אהוד. "בורג קטן שנקלע אל התופת". "הארץ" ספרים. 27.12.2006. 14; ציפורי, עודד. "במדינת ישראל להיות בצבא ולעבור מלחמות זה טבעי". "עתון 77" 322. יולי 2007. 16-17.

דקל שי שחורי

לינקים חיצוניים

לקסיקון אוהיו לספרות עברית

ספרים/כתבי עת/עיתונים שהופיעו בגוף הערך

אגדות האינתיפאדה, טיפול נפשי, מדריך למשתמש, נהר האהבה, פיוט, פסיכותרפיה ממבט אחר, פרות קדושות, צוות 4

ספרים/כתבי עת/עיתונים מן הביבליוגרפיה

הארץ, עתון 77

תגיות חופשיות

הסכסוך הישראלי-פלסטיני, טראומה, מלחמה, פסיכולוגיה

מידע כללי

שפות תרגום
אנגלית
ערבית

תארים אקדמיים
שלישי

מוסדות אקדמיים
האוניברסיטה העברית בירושלים

תחומי לימוד אקדמיים
מוזיקולוגיה
פילוסופיה
פסיכותרפיה

בקשר ספרותי עם
אורן רוני
וולך יונה
שבילי בנימין

תחומי מחקר
פסיכולוגיה

זהות אתנית/דתית
יהודי/ה

גיל בעת פרסום ראשון
35 (1989)

גודל ערך
קצר

הציעו תיקון, הוסיפו מידע חדש או תמונה

[contact-form-7 id="4" title="הצעת תיקון"]

הערה חשובה

הלקסיקון מעודד שימוש נרחב במידע שבו למטרות לימוד ומחקר. לפיכך, אפשר להוריד ערכים ושאילתות מן הלקסיקון למחשב האישי בקלות ובכמה תצורות. נבקש כי בכל שימוש שהוא בערכים ובשאילתות שבאתר, יינתן קרדיט הולם לאתר ולמחבר/ת הערך.
בשונה מן הטקסטים שבלקסיקון, אין להעתיק או לעשות שימוש אחר בתמונות אשר באתר ללא הסכמה מפורשת מבעלי הזכויות עליהן.

נגישות