חזרה לדף התוצאות

ארליך דוד /// סופר ועיתונאי /// נולד ברמת גן, ישראל /// 19592020 /// גיל

יש להירשם כדי לשמור את הערך

לשמירת הערך באיזור האישי, לחצו על הלב

שתפו את הערך:

ז'אנרים אופייניים

סיפור קצר

תחומי יצירה

עיתונאות
פרוזה

שפות יצירה

עברית

מעדכן/ת הערך

רינה ז׳אן ברוך
תאריך עדכון אחרון: 2020-06-01 00:00:00

סופר ועיתונאי
נולד ברמת גן. היה חבר מערכת של השבועון לנוער "חמצן" ובעל טור סאטירי בעיתון הנוער "במחנה גדנ"ע". לאחר סיום שירותו הצבאי היה כתב בעיתון "דבר" בשנים 1983-1984 וכתב מוסף "הארץ" בשנים 1986-1989. היה כתב ומפיק ב"קול ישראל". למד בלשנות אנגלית באוניברסיטה העברית בירושלים. פעיל בקהילת הלהט"ב וב-1986 נמנה עם מייסדי הוועד הישראלי למלחמה באיידס. ב-1994 ייסד את "תמול שלשום" – מסעדה, בית קפה וחנות ספרים בשכונת נחלת שבעה בירושלים. במקום מתקיימים אירועי ספרות ומוזיקה, והוא נחשב לפנינת תרבות ירושלמית.
פירסם שני ספרים. הראשון, "הבקרים של שלישי וחמישי", ראה אור בהוצאת "ידיעות אחרונות" ב-1999. זהו ספר סיפורים קצרים שעלילותיהם מתרחשות בירושלים ומפגישות דמויות שונות של החברה הישראלית העסוקות בתהליכים של גיבוש זהות. כמה מהסיפורים המתארים את חייהם של גברים הומוסקסואלים ראו אור לראשונה בעיתון הקהילה הגאה "מגעים".
ספרו השני, "כחול 18" ("ידיעות אחרונות", 2003), כולל סיפורים קצרים וקצרצרים, המתארים דמויות העסוקות בחיפוש אחר האמת והאהבה. הסיפורים בוחנים את משמעותה של הישראליות ואת היחסים שבין זהות לאומית לבין זהות אישית. סגנונו קולח וברור, מתובל בסרקזם ובהומור, בקריצות ארס-פואטיות וביכולת התבוננות עדינה על מצבים יומיומיים.

הולצמן, אבנר. "שני גברים בטנק: דוד ארליך, '"הבקרים של שלישי וחמישי""'. "מפת דרכים: סיפורת עברית כיום". תל אביב: הקיבוץ המאוחד. 2005. 196-197; מלצר, יורם. ""דבר"י ימי החריגים". "מעריב" לשבת. 5.2.1999. 27; חזן, יעל. "מחפשים את עצמם". "ידיעות אחרונות" ספרות. 5.9.2003. 28.

רינה ז'אן ברוך ויעל חזן

לינקים חיצוניים

לקסיקון אוהיו לספרות עברית

ספרים/כתבי עת/עיתונים שהופיעו בגוף הערך

במחנה גדנ"ע, דבר, הארץ, הבקרים של שלישי וחמישי, חמצן, כחול 18, מגעים

ספרים/כתבי עת/עיתונים מן הביבליוגרפיה

ידיעות אחרונות, מעריב, מפת דרכים: סיפורת עברית כיום

תגיות חופשיות

הומוסקסואליות

מידע כללי

זהות אתנית/דתית
יהודי/ה

גיל בעת פרסום ראשון
40 (1999)

גודל ערך
קצר

הציעו תיקון, הוסיפו מידע חדש או תמונה

    שלחו תמונה עם זכויות יוצרים:

    הערה חשובה

    הלקסיקון מעודד שימוש נרחב במידע שבו למטרות לימוד ומחקר. לפיכך, אפשר להוריד ערכים ושאילתות מן הלקסיקון למחשב האישי בקלות ובכמה תצורות. נבקש כי בכל שימוש שהוא בערכים ובשאילתות שבאתר, יינתן קרדיט הולם לאתר ולמחבר/ת הערך.
    בשונה מן הטקסטים שבלקסיקון, אין להעתיק או לעשות שימוש אחר בתמונות אשר באתר ללא הסכמה מפורשת מבעלי הזכויות עליהן.

    נגישות