חזרה לדף התוצאות

רטנר צילה /// חוקרת ספרות /// נולדה בישראל /// ///
כותב/ת הערך: רונן עירית

יש להירשם כדי לשמור את הערך

לשמירת הערך באיזור האישי, לחצו על הלב

שתפו את הערך:

תחומי יצירה

עיון

שפות יצירה

עברית

מעדכן/ת הערך

יפתח אשכנזי
תאריך עדכון אחרון: 2019-09-01 00:00:00

חוקרת ספרות
נולדה בישראל. מ-1984 מתגוררת בלונדון, שם היא חוקרת ומרצה בכירה לספרות עברית מודרנית במחלקה ללימודים יהודיים ועבריים ב-UCL (האוניברסיטה הגלובלית של לונדון). את שלושת תאריה האקדמיים עשתה במחלקות לספרות עברית ולפילוסופיה באוניברסיטת תל אביב, שם גם שימשה כמרצה עד שעברה לאנגליה.
תרמה רבות ללימודי עברית מודרנית בתוכנית הלימודים בבתי ספר על-יסודיים באנגליה. בנוסף, יש לה חלק נכבד בקירובה של הספרות העברית לקהלים שונים בארץ זו – בין השאר באמצעות קיום כנסים ספרותיים ושיתופי פעולה אקדמיים.
סייעה בעריכת מקראות לשירה ולביקורת ספרות באוניברסיטת תל אביב. תירגמה כמה רומנים אמריקניים מאנגלית לעברית, המפורסמים שבהם הם: "האישה האחרת" מאת ג'וי פילדינג ו"אחות קרי" מאת תאודור דרייזר. תירגמה מעברית לאנגלית את "אלף נשותיו של נפתלי סימנטוב" מאת דן בניה-סרי.
כתבה את ספר המחקר למצוא את כיוון הרוח בענף: עיון בתפקוד האלוזיה בארגון שירו של י. הורביץ (1985). בין מושאי מחקרה ניתן למצוא את הסיפורת של יעקב שטיינברג, עמוס עוז וס' יזהר, וכן את שירתם של שמעון הלקין ונתן אלתרמן. מקום מיוחד במחקריה מוקדש למקומן של הנשים בספרות הישראלית המודרנית. ב-2015 ראה אור ספר שכתבה במשותף עם חוקרת הספרות חנה נוה: "צאנה, צאנה: מרחב הנדוניה בסיפורים מאת דבורה בארון, י"ד ברקוביץ ויעקב שטיינברג".

עירית רונן

ספרים/כתבי עת/עיתונים שהופיעו בגוף הערך

אחות קרי, אלף נשותיו של נפתלי סימנטוב, האישה האחרת, למצוא את כיוון הרוח בענף: עיון בתפקוד האלוזיה בארגון שירו של י. הורביץ, צאנה, צאנה: מרחב הנדוניה בסיפורים מאת דבורה בארון, י''ד ברקוביץ ויעקב שטיינברג

תגיות חופשיות

מגדר, ספרות אמריקנית

מידע כללי

תארים אקדמיים
שלישי

מוסדות אקדמיים
אוניברסיטת תל אביב

תחומי לימוד אקדמיים
ספרות
ספרות עברית
פילוסופיה

בקשר ספרותי עם
נוה חנה

תחומי מחקר
ספרות

עיר או ארץ מגורים
אנגליה
לונדון

זהות אתנית/דתית
יהודי/ה

גודל ערך
קצר

הציעו תיקון, הוסיפו מידע חדש או תמונה

    שלחו תמונה עם זכויות יוצרים:

    הערה חשובה

    הלקסיקון מעודד שימוש נרחב במידע שבו למטרות לימוד ומחקר. לפיכך, אפשר להוריד ערכים ושאילתות מן הלקסיקון למחשב האישי בקלות ובכמה תצורות. נבקש כי בכל שימוש שהוא בערכים ובשאילתות שבאתר, יינתן קרדיט הולם לאתר ולמחבר/ת הערך.
    בשונה מן הטקסטים שבלקסיקון, אין להעתיק או לעשות שימוש אחר בתמונות אשר באתר ללא הסכמה מפורשת מבעלי הזכויות עליהן.

    נגישות