חזרה לדף התוצאות

רוזנבלום עמליה /// סופרת /// נולדה בניו יורק, ארה"ב /// 1974 /// גיל: 50
כותב/ת הערך: ברנשטיין נעמי

יש להירשם כדי לשמור את הערך

לשמירת הערך באיזור האישי, לחצו על הלב

שתפו את הערך:

ז'אנרים אופייניים

נובלה
רומן

תחומי יצירה

ספרות ילדים
פרוזה

פרסים

פרס זאב לספרות ילדים ונוער

שפות יצירה

עברית

מעדכן/ת הערך

תמר סתר
תאריך עדכון אחרון: 2019-09-01 00:00:00

סופרת
נולדה בניו יורק וגדלה ביפו. בגיל שמונה-עשרה נסעה לניו יורק והתגוררה שם שתים-עשרה שנים, שבמהלכן השלימה תואר ראשון בפילוסופיה ובאנתרופולוגיה, תואר שני באנתרופולוגיה תרבותית ותואר שני נוסף בפסיכולוגיה. כתבה עבודת דוקטור בנושא הגירה ומחלות נפש במסגרת לימודיה באוניברסיטת ניו סקול, ניו יורק. עבדה כתסריטאית וכמפיקה של סרטים. לימדה באוניברסיטת ניו סקול ובבית הספר לאמנות "מנשר" בתל אביב. כמו כן משמשת יזמית וראש מחלקת תוכן בחברת הסטארט-אפ "מגה-לרנינג". היא בתם של העיתונאי והסופר אדם ברוך והצלמת אריאלה שביד.
החלה לכתוב בעיתונות בגיל צעיר וכתבה לעיתונים בארץ גם במהלך שהותה בניו יורק. מפרסמת רשימות, ביקורות ספרות וטור אישי בעיתונות הכתובה והמקוונת. ספר הביכורים שלה, "ונדמה שהכל אפשרי" (כתר, 2004), מתאר אישה צעירה בעלת מבט מפוכח וציני על המציאות הבורגנית שבה היא חיה. היא מאבדת את מקום עבודתה במשרד פרסום, נפרדת מבן זוגה וחוזרת לגור בבית אמה – מצב רגרסיבי, כמו-ילדי, המאפשר לה להרכיב מחדש את פאזל חייה.
לאחר מכן פירסמה את ספר הנוער "עד קצה המושב" (2006), שזכה ב-2007 בפרס זאב לספרות ילדים ונוער. באותה שנה ראתה אור גם הנובלה ההיסטורית "סימני חיים" ("מסמרים", גיליון 2, מאי 2006), שמגוללת את קורותיה של אחות צעירה המטפלת בילדה חולת סוכרת בישראל. על רקע המאבק היומיומי במחלה נרקם רומן בין האחות היהודייה ובין צעיר ערבי העובד בבית החולים. כמו כן כתבה עם צבי טריגר את ספר העיון "ללא מילים: התרבות הישראלית בראי השפה" (2007), המתאר שינויים ומגמות בחברה הישראלית באמצעות מעקב אחר העברית העכשווית. רוזנבלום עובדת כיום כמגשרת לגירושין, להסכמי-ממון, ולהסכמים בניהול ההון המשפחתי. בשנת 2018 ביימה עם אחיה עידו רוזנבלום את הסדרה שומרי הזיכרון אודות אביהם.

לב-ארי, שירי. "איך הפסקתי למרוד והתחלתי לאהוב את הייחוס המשפחתי". "הארץ" גלריה. 19.5.2006. 1, 11; מנוח, מרב. "צ'יקליט". "מעריב" NRG. 1.9.2004; רוקאס, רונית. "קבלו כמה עצות מגולדה, כלבה אינטלקטואלית". "הארץ" ספרים. 7.6.2006. 56.

נעמי ברנשטיין

לינקים חיצוניים

לקסיקון אוהיו לספרות עברית

ספרים/כתבי עת/עיתונים שהופיעו בגוף הערך

ונדמה שהכל אפשרי, ללא מילים: התרבות הישראלית בראי השפה, מסמרים, עד קצה המושב

ספרים/כתבי עת/עיתונים מן הביבליוגרפיה

הארץ, מעריב

מידע כללי

תארים אקדמיים
שלישי

תחומי לימוד אקדמיים
אנתרופולוגיה
פילוסופיה
פסיכולוגיה

בקשר ספרותי עם
טריגר צבי
רוזנבלום עידו

עיר או ארץ מגורים
יפו
ישראל

זהות אתנית/דתית
יהודי/ה

גיל בעת פרסום ראשון
30 (2004)

רקע משפחתי

בתו של העיתונאי והסופר אדם ברוך|בתה של הצלמת אריאלה שביד|אחותו של איש התקשורת עידו רוזנבלום

גודל ערך
קצר

הציעו תיקון, הוסיפו מידע חדש או תמונה

[contact-form-7 id="4" title="הצעת תיקון"]

הערה חשובה

הלקסיקון מעודד שימוש נרחב במידע שבו למטרות לימוד ומחקר. לפיכך, אפשר להוריד ערכים ושאילתות מן הלקסיקון למחשב האישי בקלות ובכמה תצורות. נבקש כי בכל שימוש שהוא בערכים ובשאילתות שבאתר, יינתן קרדיט הולם לאתר ולמחבר/ת הערך.
בשונה מן הטקסטים שבלקסיקון, אין להעתיק או לעשות שימוש אחר בתמונות אשר באתר ללא הסכמה מפורשת מבעלי הזכויות עליהן.

נגישות