חזרה לדף התוצאות

ציפור אסף /// תסריטאי, סופר ובמאי /// נולד בישראל /// 1967 /// גיל: 56
כותב/ת הערך: פלס מיכל

יש להירשם כדי לשמור את הערך

לשמירת הערך באיזור האישי, לחצו על הלב

שתפו את הערך:

ז'אנרים אופייניים

סיפור קצר
רומן
תסריט

תחומי יצירה

בימוי
פרוזה
תסריטאות

שפות יצירה

עברית

מעדכן/ת הערך

תמר סתר
תאריך עדכון אחרון: 2019-08-01 00:00:00

תסריטאי, סופר ובמאי
נולד בישראל. בעל תואר ראשון בתסריטאות מאוניברסיטת תל אביב, וזוכה מלגת יצירה "קרן אמריקה ישראל" ב-1990. את דרכו כתסריטאי בטלוויזיה החל ב-1992 כשהתמנה לתסריטאי הראשי של ערוץ הילדים. כשנה לאחר מכן יצר עם הבמאי איתן צור את סדרת הטלוויזיה המצליחה "החמישייה הקאמרית". בשנים 1999-2004 חבר שוב לאיתן צור ויחד יצרו את סדרת הטלוויזיה המצליחה "הבורגנים". ב-2001 היה חתן פרס אמנויות הבמה, קרן מפעל הפיס על שם מיכאל לנדאו. ב-2002 החל לעסוק בתרגום מחזות מן השפה האנגלית, שהוצגו על במות "הבימה", "הקאמרי" ותיאטרון חיפה. מהמחזות שתירגם: "מצב הדברים" ו"שמנה" לניל לביוט, "שלוש מסיבות" לאלן אייקבורן ו"המקום ממנו באתי" לדיוויד מאמט, שאותו תירגם עם משה נאור.
ב-2006 היה לתסריטאי בסדרת הטלוויזיה המצליחה "בטיפול". לצד עבודתו כתסריטאי, שבה זכה להערכה רבה, שימש גם כעורך תסריט בסדרות ובסרטים, בהם "עג'מי", "השיר שלנו" ו"פולישוק".
ב-2008 כתב וביים את המחזה "הגיימרים" בפסטיבל תיאטרון קצר ב"צוותא". לאורך השנים פירסם כתבות וביקורות בעיתונים "מעריב", שבו היה מבקר הקולנוע במשך שנתיים, "גלובס", "העיר" ולאישה, כשבאחרון היה לו טור קבוע בנושא תסריטאות וכתיבה.
בדצמבר 2009 יצא לאור ספרו הראשון, "המחוננים", בהוצאת כנרת זמורה-ביתן. הספר כולל חמישה-עשר סיפורים באורכים שונים העוסקים בהתמודדות של דמויות שונות עם חיי היומיום ועם אירועים מפתיעים שהחיים מזמנים להן. ציפור מכהן כראש מגמת תסריטאות באוניברסיטת תל אביב. ספרו האחרון עד כה הוא האם אתם נמצאים במקום שבו אתם צריכים להיות (2019).

גור, בתיה. "אישה עברייה, מי ישתה דמך". "הארץ". 13.10.2000; גלסנר, אריק. "'"המחוננים"': יצירה משמעותית ומחלחלת". "מעריב". 6.2.2009.

מיכל פלס

ספרים/כתבי עת/עיתונים שהופיעו בגוף הערך

בטיפול, גלובס, הבורגנים, הגיימרים, החמישייה הקאמרית, המחוננים, המקום ממנו באתי, העיר, השיר שלנו, לאשה, מעריב, מצב הדברים, עג'מי, פולישוק, שלוש מסיבות, שמנה

ספרים/כתבי עת/עיתונים מן הביבליוגרפיה

הארץ, מעריב

מידע כללי

תארים אקדמיים
ראשון

מוסדות אקדמיים
אוניברסיטת תל אביב

תחומי לימוד אקדמיים
תסריטאות

בקשר ספרותי עם
נאור משה
צור איתן

זהות אתנית/דתית
יהודי/ה

גודל ערך
קצר

הציעו תיקון, הוסיפו מידע חדש או תמונה

    שלחו תמונה עם זכויות יוצרים:

    הערה חשובה

    הלקסיקון מעודד שימוש נרחב במידע שבו למטרות לימוד ומחקר. לפיכך, אפשר להוריד ערכים ושאילתות מן הלקסיקון למחשב האישי בקלות ובכמה תצורות. נבקש כי בכל שימוש שהוא בערכים ובשאילתות שבאתר, יינתן קרדיט הולם לאתר ולמחבר/ת הערך.
    בשונה מן הטקסטים שבלקסיקון, אין להעתיק או לעשות שימוש אחר בתמונות אשר באתר ללא הסכמה מפורשת מבעלי הזכויות עליהן.

    נגישות