חזרה לדף התוצאות

פרי ענת /// סופרת /// נולדה בחיפה, ישראל /// 1976 /// גיל: 47
כותב/ת הערך: ולדן נעה

יש להירשם כדי לשמור את הערך

לשמירת הערך באיזור האישי, לחצו על הלב

שתפו את הערך:

ז'אנרים אופייניים

רומן

תחומי יצירה

עיון
פרוזה

שפות יצירה

עברית

מעדכן/ת הערך

יפתח אשכנזי
תאריך עדכון אחרון: 2019-07-01 00:00:00

סופרת
נולדה בחיפה. בעלת תואר ראשון בחינוך והיסטוריה כללית ותואר שני בהיסטוריה כללית מהאוניברסיטה העברית בירושלים. עוסקת במחקר, כתיבה, תרגום ופענוח של כתבי יד עתיקים.
פירסמה שני ספרי פרוזה: "קלהיימרין" (גוונים, 1999) ו"הסיוט" (2002), וספר מחקרי בשיתוף עם אברהם שטאל בשם "הדור השני: דפוסי גידול בנים במשפחות צעירות ממוצא מזרחי ושורשיהם בתרבות העבר" (1983).
"קלהיימרין" הוא עיבוד למחקר שנעשה לעבודת הדוקטור שלה במכון לחקר ההיסטוריה האוסטרית באוניברסיטת וינה, ומשוקעים בו חומרים היסטוריים רבים. הוא מספר את סיפורה של היסטוריונית ישראלית, גרושה עם שתי בנות, הנעה לצורך מחקרה בין ארצות אירופה השונות – אוסטריה, הונגריה וסלובקיה. הספר מציג היבטים שונים בחיי הגיבורה – חיי הנישואים שהתפרקו, המחקר האקדמי והניסיון לקיים במקביל אליו חיי משפחה ואימהות מלאים, מערכת יחסים שאותה מנהלת הגיבורה עם המורה האוסטרי של בנותיה, יחסים אישיים ותרבותיים מורכבים המתקיימים בין אירופים – גרמנים ואוסטרים במיוחד – ובין ישראלים, ועוד.
ספרה השני, "הסיוט", מציג את עולמה וסיפור חייה של אישה מוכה. העלילה נעה בין חייה בעבר ובהווה של אישה שחייה היו רצופים אלימות, למן ילדותה והתבגרותה ועד נישואיה לגבר אלים ומכה. הספר מתאר את תהליך עזיבתה את הבית האלים, אך חושף כי האלימות אינה מניחה לה. בלילות מוסיף לטרוד את מנוחתה סיוט שאינו מניח לה, והיא אינה מצליחה לפתח רגשות אמון כלפי גברים. הספר כתוב באופן דחוס ואינטנסיבי ביותר, כמו מנסה לשכפל עבור הקוראים והקוראות את תחושת המחנק והדוחק המלווים את חייה של הגיבורה.

אלדר-אבידן, דורית. "אני לכלוכית ואני מקבלת מכות". "הארץ" ספרים. 22.5.2002. 10; מלצר, יורם. "כל האמת, כולל הסבל". "מעריב" ספרות וספרים. 15.5.2002. 26.

נעה ולדן

ספרים/כתבי עת/עיתונים שהופיעו בגוף הערך

הדור השני: דפוסי גידול בנים במשפחות צעירות ממוצא מזרחי ושורשיהם בתרבות העבר, הסיוט, קלהיימרין

ספרים/כתבי עת/עיתונים מן הביבליוגרפיה

הארץ, מעריב

תגיות חופשיות

אלימות

מידע כללי

תארים אקדמיים
שלישי

מוסדות אקדמיים
אוניברסיטת וינה
האוניברסיטה העברית בירושלים

תחומי לימוד אקדמיים
היסטוריה
חינוך

בקשר ספרותי עם
שטאל אברהם

זהות אתנית/דתית
יהודי/ה

גודל ערך
קצר

הציעו תיקון, הוסיפו מידע חדש או תמונה

    שלחו תמונה עם זכויות יוצרים:

    הערה חשובה

    הלקסיקון מעודד שימוש נרחב במידע שבו למטרות לימוד ומחקר. לפיכך, אפשר להוריד ערכים ושאילתות מן הלקסיקון למחשב האישי בקלות ובכמה תצורות. נבקש כי בכל שימוש שהוא בערכים ובשאילתות שבאתר, יינתן קרדיט הולם לאתר ולמחבר/ת הערך.
    בשונה מן הטקסטים שבלקסיקון, אין להעתיק או לעשות שימוש אחר בתמונות אשר באתר ללא הסכמה מפורשת מבעלי הזכויות עליהן.

    נגישות