חזרה לדף התוצאות

משאלי יעל /// סופרת /// נולדה בבני ברק, ישראל /// 1961 /// גיל: 62
כותב/ת הערך: שי שחורי דקל

יש להירשם כדי לשמור את הערך

לשמירת הערך באיזור האישי, לחצו על הלב

שתפו את הערך:

ז'אנרים אופייניים

רומן

תחומי יצירה

ספרות ילדים
עיתונאות
פרוזה

פרסים

פרס ראש הממשלה לסופרים עבריים על שם לוי אשכול

שפות יצירה

עברית

מעדכן/ת הערך

יפתח אשכנזי
תאריך עדכון אחרון: 2019-06-01 00:00:00

סופרת
נולדה וגדלה בבני ברק. בת למשפחה דתית-לאומית. יועצת משפחתית. פירסמה שני ספרי ילדים. הראשון, "כל אחד המשפחה שלו" (קוראים, 2002), נכתב עם יהודה אטלס. זהו אחד הספרים הראשונים בעברית העוסקים במשפחות אלטרנטיביות: הורים גרושים, משפחות חד-מיניות, ילדים מאומצים ועוד. ספרה השני לילדים, "תומר, המלאך של אמא", פורסם ב-2005.
שני ספריה הראשונים למבוגרים, שראו אור בהוצאת ידיעות אחרונות, נטועים עמוק בהווי החיים של הציבור הדתי-לאומי. גיבורת הרומן "כרת" (2006) היא נשמה, מתנחלת שבעלה נרצח במה שנראה כפיגוע אך מתברר כסיבוך פנים-משפחתי. הרומן "שעשני כרצונו" (2007) מגולל מסכת של אלימות מינית קשה שבמרכזה רב בכיר מתעלל, וקורבנותיו: אשתו ונשים אחרות. הסיפור מתכתב עם סיפורם של ברוריה ורבי מאיר, וכן עם פרשיות אקטואליות של אלימות מינית בחברה הדתית-לאומית ומחוצה לה. ספריה הבאים הם "אישה אל אחותה" (2008), שהיה לרב-מכר, ו"רק בוקר קיץ, לכאורה" (2009). ב-2012 ראה אור ספרה "בניין שלם, כניסות א-ה".
כתבה טורי דעה באתר האינטרנט של "מעריב", "שוברת מסורת", ובידיעות אחרונות, ובהם הביעה דעות פרובוקטיביות על מיניות, הומוסקסואליות ואלימות מינית. כמו כן כתבה טורי דעה בנושאים פוליטיים, שני"כרת" בהם אוריינטציה שמאלנית.
על ביקורות שהתייחסו ליצירתה מהכיוון האסתטי הגיבה: "אין בי שום עניין לייצר ספרות. אני כותבת ספרים כחלק ממה שאני עושה כדי לשנות את העולם" (ברזילי, 2008). זוכת פרס לסופרים עבריים ע״ש ראש הממשלה לסופרים לוי אשכול ז״ל לשנת 2007.

סתיו, שירה. "הספר השני". "הארץ" ספרים. 2.7.2008. 6; קרינסקי, אביבה. "זאת עם הגב אלינו". "מאזניים" פ"ב (1). ספטמבר 2008. 64.

דקל שי שחורי

לינקים חיצוניים

לקסיקון אוהיו לספרות עברית

ספרים/כתבי עת/עיתונים שהופיעו בגוף הערך

אישה אל אחותה, בניין שלם, כניסות א-ה, ידיעות אחרונות, ובהם הביעה דעות פרובוקטיביות על מיניות, הומוסקסואליות ואלימות מינית. כמו כן כתבה טורי דעה בנושאים פוליטיים, שניכרת בהם אוריינטציה שמאלנית, כל אחד המשפחה שלו, כרת, מעריב, רק בוקר קיץ, לכאורה, שעשני כרצונו, תומר, המלאך של אמא

ספרים/כתבי עת/עיתונים מן הביבליוגרפיה

הארץ, מאזניים

תגיות חופשיות

אלימות, החברה הדתית, פגיעה מינית

מידע כללי

בקשר ספרותי עם
אטלס יהודה

זהות אתנית/דתית
יהודי/ה

גיל בעת פרסום ראשון
41 (2002)

גודל ערך
קצר

הציעו תיקון, הוסיפו מידע חדש או תמונה

    שלחו תמונה עם זכויות יוצרים:

    הערה חשובה

    הלקסיקון מעודד שימוש נרחב במידע שבו למטרות לימוד ומחקר. לפיכך, אפשר להוריד ערכים ושאילתות מן הלקסיקון למחשב האישי בקלות ובכמה תצורות. נבקש כי בכל שימוש שהוא בערכים ובשאילתות שבאתר, יינתן קרדיט הולם לאתר ולמחבר/ת הערך.
    בשונה מן הטקסטים שבלקסיקון, אין להעתיק או לעשות שימוש אחר בתמונות אשר באתר ללא הסכמה מפורשת מבעלי הזכויות עליהן.

    נגישות