חזרה לדף התוצאות

יצחקי מאשה /// חוקרת ספרות /// נולדה בתל אביב, ישראל /// 1946 /// גיל: 77
כותב/ת הערך: ישי חביבה

יש להירשם כדי לשמור את הערך

לשמירת הערך באיזור האישי, לחצו על הלב

שתפו את הערך:

תחומי יצירה

עיון
עריכה

שפות יצירה

עברית
צרפתית

מעדכן/ת הערך

יפתח אשכנזי
תאריך עדכון אחרון: 2019-03-01 00:00:00

חוקרת ספרות
נולדה וגדלה בתל אביב. סיימה את לימודיה לתואר ראשון, שני ושלישי בחוג לספרות עברית באוניברסיטת תל אביב, שם גם שימשה כמרצה. משנות התשעים חיה ומלמדת בפריז. חוקרת ספרות ימי הביניים וספרות עברית חדשה. משמשת כראש המכון לחקר המזרח התיכון, כאחראית על תוכניות הלימודים לתואר השני באינלקו inalco)), המכון לחקר שפות המזרח ותרבויותיו בפריז, וכעורכת ראשית של כתב העת "יוד" למדעי היהדות היוצא לאור במכון. פירסמה שבעה ספרים ועשרות מאמרים.
רבים ממאמריה עוסקים ביחסים האינטרטקסטואליים בין שירת ימי הביניים לשירה הישראלית, במיוחד בשירתם של דן פגיס ויהודה עמיחי. פירסמה פרק חשוב על השירה הישראלית בספרו של אלן דייקהוף "מדינת ישראל" (2008).
ספרה האחרון, Paris, l’Harmattan ,Aharon Appelfeld: Le réel et l’imaginaire (2011), הוא עיון מעמיק ויסודי ביצירתו של אהרן אפלפלד, המעמיד לדיון שאלות מרכזיות וחשובות בחקר השיח של כתיבת השואה: האם וכיצד ניתן לכתוב את השואה, תובנת מסתרי הזיכרון (ובמיוחד זיכרונו של ילד) והנרטיב של האני-המספר (היחס בין כתיבה אוטוביוגרפית לבין כתיבה בדיונית).
במסגרת תפקידיה האקדמיים וכעורכת כתב העת "יוד" עושה יצחקי רבות למען הספרות העברית ומחקרה. היא מזמינה למוסדה סופרים וחוקרים ישראלים ועורכת תדיר, בשיתוף פעולה עם קולגות מישראל ומאוניברסיטאות באירופה ובארצות הברית, כנסים בינלאומיים בסוגיות שעניינן לשון, ספרות ותרבות עברית.

חביבה ישי

ספרים/כתבי עת/עיתונים שהופיעו בגוף הערך

יוד, מדינת ישראל

תגיות חופשיות

שואה (נושא מחקר)

מידע כללי

תארים אקדמיים
שלישי

מוסדות אקדמיים
אוניברסיטת תל אביב

תחומי לימוד אקדמיים
ספרות
ספרות עברית

תחומי מחקר
ספרות

עיר או ארץ מגורים
פריז
צרפת

זהות אתנית/דתית
יהודי/ה

גודל ערך
קצר

הציעו תיקון, הוסיפו מידע חדש או תמונה

    שלחו תמונה עם זכויות יוצרים:

    הערה חשובה

    הלקסיקון מעודד שימוש נרחב במידע שבו למטרות לימוד ומחקר. לפיכך, אפשר להוריד ערכים ושאילתות מן הלקסיקון למחשב האישי בקלות ובכמה תצורות. נבקש כי בכל שימוש שהוא בערכים ובשאילתות שבאתר, יינתן קרדיט הולם לאתר ולמחבר/ת הערך.
    בשונה מן הטקסטים שבלקסיקון, אין להעתיק או לעשות שימוש אחר בתמונות אשר באתר ללא הסכמה מפורשת מבעלי הזכויות עליהן.

    נגישות