חזרה לדף התוצאות

חסון גיא /// סופר מדע בדיוני ופנטזיה /// נולד בתל אביב, ישראל /// 1971 /// גיל: 53
כותב/ת הערך:

יש להירשם כדי לשמור את הערך

לשמירת הערך באיזור האישי, לחצו על הלב

שתפו את הערך:

ז'אנרים אופייניים

מדע בדיוני
סיפור קצר
תסריט

תחומי יצירה

מחזאות
פרוזה
תסריטאות

פרסים

פרס גפן

שפות יצירה

אנגלית
עברית

מעדכן/ת הערך

יפתח אשכנזי
תאריך עדכון אחרון: 2019-02-01 00:00:00

סופר מדע בדיוני ופנטזיה
נולד בתל אביב. בשנות העשרה של חייו חי בטוסון, אריזונה בארצות הברית. בגיל שבע-עשרה, כשהחל לכתוב ספרות מדע בדיוני, לא היו במות של ממש בעברית. לכן רוב יצירותיו נכתבות במקור בשפה האנגלית ומתורגמות לעברית. כותב גם הצגות, שחלקן הועלו על במות שונות ברחבי ישראל. בהן "אלף-נון", שהועלתה בפסטיבל עכו לתיאטרון ניסיוני אחר ב-1992, ו"הילד שהפך לביצה", שהועלתה בפסטיבל הבינלאומי להצגות ילדים ונוער בחיפה ב-1994.
ב-2008 כתב וביים את הסרט "לב של אבן", סרט מדע בדיוני באורך מלא, שהופיע לראשונה ב"אייקון" 2008 ולאחר מכן בסינמטק תל אביב. סיפוריו הקצרים התפרסמו בעברית בכתב העת "חלומות באספמיה" ובכתב העת המקוון "בלי פ"אני"קה". הוא זכה פעמיים בפרס גפן של האגודה הישראלית למדע בדיוני ופנטזיה על הסיפורים "אני" TM ו"הנערה המושלמת" בשנים 2003 ו-2005 בהתאמה. סיפוריו הקצרים התפרסמו גם באיטלקית ובגרמנית.
ספריו בעברית, "הצד האפל" (2003) ו"מציאות המשחק" (2005), ראו אור בהוצאת ביתן. ב-2012 ראה אור ספר נוסף שלו בעברית, בשם "מחשבות נסתרות", בהוצאת יניב. את רוב יצירותיו תירגמה ורד טוכטרמן. ספרו האחרון עד כה הוא לדוג פרפרים (2017).
יצירתו מתאפיינת במוטיבים "קלאסיים" של מדע בדיוני "קשה" – בעיקר סיפורים שבהם למחשב או לסימולציית מחשב יש חלק חשוב בעלילה. מוטיב חוזר אחר ביצירתו הוא "כל האפשרויות פתוחות". כך בספרו "מציאות המשחק" גואל סטריקלנד, הגיבור הראשי, מרים חפץ שמכניס אותו לתוך משחק שחוקיו אינם ברורים לו ושלא ניתן לצאת ממנו.

יניב, רון. "משחק המציאות". "אתר האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטזיה". 1.5.2005; שלהבת, רמי. ""הצד האפל"". "אתר האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטזיה". 1.7.2003.

אורי מאיר

ספרים/כתבי עת/עיתונים שהופיעו בגוף הערך

אלף-נון, אני, בלי פאניקה, הילד שהפך לביצה, הנערה המושלמת, הצד האפל, חלומות באספמיה, לב של אבן, מחשבות נסתרות, מציאות המשחק

ספרים/כתבי עת/עיתונים מן הביבליוגרפיה

אתר האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטזיה

תגיות חופשיות

טכנולוגיה

מידע כללי

שפות תרגום
איטלקית
גרמנית
עברית

עיר או ארץ מגורים
ארה"ב
טוסון

זהות אתנית/דתית
יהודי/ה

גודל ערך
קצר

הציעו תיקון, הוסיפו מידע חדש או תמונה

[contact-form-7 id="4" title="הצעת תיקון"]

הערה חשובה

הלקסיקון מעודד שימוש נרחב במידע שבו למטרות לימוד ומחקר. לפיכך, אפשר להוריד ערכים ושאילתות מן הלקסיקון למחשב האישי בקלות ובכמה תצורות. נבקש כי בכל שימוש שהוא בערכים ובשאילתות שבאתר, יינתן קרדיט הולם לאתר ולמחבר/ת הערך.
בשונה מן הטקסטים שבלקסיקון, אין להעתיק או לעשות שימוש אחר בתמונות אשר באתר ללא הסכמה מפורשת מבעלי הזכויות עליהן.

נגישות