חזרה לדף התוצאות

הדר דאה /// סופרת ועיתונאית /// נולדה בניו יורק, ישראל /// 1976 /// גיל: 47
כותב/ת הערך: שי שחורי דקל

יש להירשם כדי לשמור את הערך

לשמירת הערך באיזור האישי, לחצו על הלב

שתפו את הערך:

ז'אנרים אופייניים

סיפור קצר
רומן

תחומי יצירה

עיתונאות
פרוזה

שפות יצירה

עברית

מעדכן/ת הערך

יפתח אשכנזי
תאריך עדכון אחרון: 2018-11-01 00:00:00

סופרת ועיתונאית
נולדה בניו יורק וגדלה במנהטן ובתל אביב, בת לעיתונאי ולמתרגם בני הדר ולשחקנית רחל הדר. שירתה בצה"ל. בעלת תואר ראשון ביחסים בינלאומיים מהאוניברסיטה העברית בירושלים.
עבדה כעיתונאית בעיתון "הארץ" וכתבה טור אישי במוסף השבת. היתה נשואה לעיתונאי שחר סמוחה, והיא אם לבת. על שמה המיוחד סיפרה בריאיון לשירי לב-ארי (2008) כי "אין לו פירוש, אבא שלי פשוט אהב את הצליל […] עד כמה שידוע לי אין עוד שם כזה".
ספרה הראשון, "נומי נומי עיסאוויה" (גוונים, 2000), יצא לאור כשהיתה בת עשרים וארבע. הסיפור שעל שמו נקרא הקובץ פורסם גם בקובץ הדו-לשוני עברי-ערבי "שני עמים כותבים מימין לשמאל" (2012). כמה מהסיפורים בקובץ קשורים בחוויות צבאיות מורכבות (חיילת בתצפית לילית על כפר פלסטיני, שיח בין שוכני קברים בבית עלמין צבאי, אח חייל שמגיע מהצבא) או בחוויות הקשורות בהתבגרות ובמיניות, לרוב על צדדיהן המרתיעים והקשים. בכל הסיפורים בולט קולה של הדר, שהוא ילדותי ותמים אך בה בעת גם נוקב ומדויק.
ספרה השני, "אצלנו עכשיו בוקר" (2008), מתאר משפחה בורגנית ישראלית ואת הניסיונות של כל ארבעת חלקיה להשתלב במציאות הישראלית ובחלום האמריקני. נקודת המבט היא של הבת הצעירה שמתארת אפיזודות, מוזרות אך ריאליסטיות, מילדותה והתבגרותה: החל מאמה המצפה למכתב מוודי אלן וריביה עם האב הנוכח-נעדר, דרך משאית תרנגולות המובלות לשחיטה על כביש ההלכה, ועד להיחשפותה המוקדמת לחיי המין של הוריה.

גלסנר, אריק. ""אצלנו עכשיו בוקר"". "מעריב" ספרות וספרים. 23.5.2008; לב-ארי, שירי. "זו ילדה שהיא בעצם קצת רדופה". "הארץ" גלריה. 8.4.2008; מירן, ראובן. "כולנו כלבים, כולנו בני דודים". "הארץ" ספרים. 25.10.2000. 10.

דקל שי שחורי

לינקים חיצוניים

לקסיקון אוהיו לספרות עברית

ספרים/כתבי עת/עיתונים שהופיעו בגוף הערך

אצלנו עכשיו בוקר, הארץ, נומי נומי עיסאוויה, שני עמים כותבים מימין לשמאל

ספרים/כתבי עת/עיתונים מן הביבליוגרפיה

הארץ, מעריב

תגיות חופשיות

מיניות, צבא

מידע כללי

תארים אקדמיים
ראשון

מוסדות אקדמיים
האוניברסיטה העברית בירושלים

תחומי לימוד אקדמיים
יחסים בינלאומיים

עיר או ארץ מגורים
ישראל
תל אביב

זהות אתנית/דתית
יהודי/ה

גיל בעת פרסום ראשון
24 (2000)

גודל ערך
קצר

הציעו תיקון, הוסיפו מידע חדש או תמונה

    שלחו תמונה עם זכויות יוצרים:

    הערה חשובה

    הלקסיקון מעודד שימוש נרחב במידע שבו למטרות לימוד ומחקר. לפיכך, אפשר להוריד ערכים ושאילתות מן הלקסיקון למחשב האישי בקלות ובכמה תצורות. נבקש כי בכל שימוש שהוא בערכים ובשאילתות שבאתר, יינתן קרדיט הולם לאתר ולמחבר/ת הערך.
    בשונה מן הטקסטים שבלקסיקון, אין להעתיק או לעשות שימוש אחר בתמונות אשר באתר ללא הסכמה מפורשת מבעלי הזכויות עליהן.

    נגישות