חזרה לדף התוצאות

גיא כרמית /// מתרגמת, סופרת ועורכת /// נולדה בקיבוץ גבעת חיים, ישראל /// 1949 /// גיל: 75
כותב/ת הערך: בר-דוד אילן

יש להירשם כדי לשמור את הערך

לשמירת הערך באיזור האישי, לחצו על הלב

שתפו את הערך:

ז'אנרים אופייניים

אוטוביוגרפיה וממואר
ביוגרפיה

תחומי יצירה

עיתונאות
עריכה
פרוזה
תרגום

שפות יצירה

עברית

מעדכן/ת הערך

מוריה דיין קודיש
תאריך עדכון אחרון: 2018-09-01 00:00:00

מתרגמת, סופרת ועורכת
נולדה בגבעת חיים. בילדותה עברה עם משפחתה לקיבוץ יד חנה, בו גדלה והתחנכה. הוריה, ניצולי שואה מהונגריה, היו בין מייסדיו. ב-1965 עברה לבת ים, שם למדה בבית הספר התיכון העירוני. מיד לאחר סיום שירותה הצבאי (1969) התקבלה לרשות השידור. עבדה כקריינית ב"קול ישראל" ברדיו ובטלוויזיה הישראלית (הערוץ הראשון), ובמקביל למדה תולדות האמנות ומזרח תיכון באוניברסיטה העברית בירושלים. התחילה כמגישת רצף, ואחר כך היתה קריינית חדשות ב"מבט" בטלוויזיה ומגישת תוכניות תרבות, כמו "מצב הרוח" עם קובי מידן.
בסוף שנות השמונים המשיכה כקריינית ב"קול ישראל". שם הגישה תוכניות אקטואליה כמו "הכול דיבורים", שבהן נגעה ברגישות בנושאים פוליטיים ונתנה ביטוי לערכי הדמוקרטיה והשוויון. כמו כן ריכזה וערכה את החדשות. פרשה ב-2004 בעקבות הקשיים הכלכליים של רשות השידור.
מ-1996 חברת מערכת ב"העין השביעית", דו-ירחון היוצא לאור בחסות המכון הישראלי לדמוקרטיה. במסגרת כתב עת זה פירסמה עשרות מאמרים. מ-2005 מנהלת את "פורום השולחן העגול ע"ש ג'ורג' שולץ" מטעם המכון הישראלי לדמוקרטיה. מלמדת בבית הספר הרב-תחומי "אסכולות" מטעם האוניברסיטה הפתוחה. נשואה לפרופ' אלי שאלתיאל, עורך בכיר בהוצאת עם עובד. בנם הוא העורך והעיתונאי אורי שאלתיאל.
כתבה את האוטוביוגרפיה "מסע ליד חנה" (עם עובד, 1992) על קיבוץ יד חנה בשנות החמישים, וביוגרפיות על חנה רובינא (1995), חיים בר-לב (1998) ודב לאוטמן (2011). בין הספרים הידועים שתירגמה נמנים ספריו של ארווין יאלום "כשניטשה בכה" (1994) ו"הריפוי של שופנהאואר" (2004); "פנג הלבן" לג'ק לונדון (1982); "ישעיה ברלין" מאת מייקל איגנטייף (1999); וספרה של וירג'יניה וולף "מות העש" (2008).
אבישי, מרדכי. "בעקבות העבר האבוד". "על המשמר". 10.7.1992. 19; הנגבי, חיים. "נולדה לעסק ביש". "ידיעות אחרונות" המוסף לשבת. 15.5.1992. 20.

אילן בר דוד

ספרים/כתבי עת/עיתונים שהופיעו בגוף הערך

הכול דיבורים, העין השביעית, הריפוי של שופנהאואר, ישעיה ברלין, כשניטשה בכה, מבט, מות העש, מסע ליד חנה, מצב הרוח, פנג הלבן

ספרים/כתבי עת/עיתונים מן הביבליוגרפיה

ידיעות אחרונות, על המשמר

תגיות חופשיות

קיבוץ

מידע כללי

מוסדות אקדמיים
האוניברסיטה העברית בירושלים

תחומי לימוד אקדמיים
מזרח תיכון
תולדות האמנות

בקשר ספרותי עם
מידן קובי

עיר או ארץ מגורים
בת ים
ישראל
קיבוץ יד חנה

זהות אתנית/דתית
יהודי/ה

רקע משפחתי

נשואה לחוקר והעורך אלי שאלתיאל

גודל ערך
קצר

הציעו תיקון, הוסיפו מידע חדש או תמונה

[contact-form-7 id="4" title="הצעת תיקון"]

הערה חשובה

הלקסיקון מעודד שימוש נרחב במידע שבו למטרות לימוד ומחקר. לפיכך, אפשר להוריד ערכים ושאילתות מן הלקסיקון למחשב האישי בקלות ובכמה תצורות. נבקש כי בכל שימוש שהוא בערכים ובשאילתות שבאתר, יינתן קרדיט הולם לאתר ולמחבר/ת הערך.
בשונה מן הטקסטים שבלקסיקון, אין להעתיק או לעשות שימוש אחר בתמונות אשר באתר ללא הסכמה מפורשת מבעלי הזכויות עליהן.

נגישות