חזרה לדף התוצאות

בן-עמי יובל /// סופר ומחזאי /// נולד בירושלים, ישראל /// 1976 /// גיל: 47
כותב/ת הערך: רבינוביץ אפרת

יש להירשם כדי לשמור את הערך

לשמירת הערך באיזור האישי, לחצו על הלב

שתפו את הערך:

ז'אנרים אופייניים

אוטוביוגרפיה וממואר
רומן

תחומי יצירה

מחזאות
עיתונאות
פרוזה

שפות יצירה

עברית

מעדכן/ת הערך

יפתח אשכנזי
תאריך עדכון אחרון: 2018-10-01 00:00:00

סופר ומחזאי
נולד בירושלים ובגיל צעיר עבר עם משפחתו לארצות הברית בשל שליחות אביו. את שנות העשרים לחייו בילה באירופה ובצפון-אמריקה, כשהוא מתפרנס בעיקר כמוזיקאי וכזמר נודד. מאוחר יותר התגורר בבוסטון והחל שם את פעילותו העיתונאית ככתב. מאז פירסם כתבות, מאמרים ודברי ביקורת ב"מסע אחר", "נשיונל ג'יאוגרפיק (ישראל)", "בוסטון גלוב", "הארץ", "ידיעות אחרונות" ועוד. כמו כן פירסם מאמרים ודברי ביקורת בכתבי עת כמו "הכיוון מזרח", "עמדה", "כתם" ו"מעין". משנת 2004 מתגורר בתל אביב. הוא בעל טור בעיתון כלכליסט ועובד בתור מדריך טיולים שמתמקדים בנושאים תרבותיים ופוליטיים.
ב-2003 פירסם את "המיתולוגיה הפינית" כחלק מסדרת "מיתוסים" של הוצאת מפה. הוא הקדיש חמש שנים מחייו לחקר הבלדה העממית באירופה, ובמהלכן חי בפינלנד ולמד את שפתה. ב-2005 פירסם את ספרו הראשון בהוצאת חרגול, שמבוסס על מסעותיו בדרום ארצות הברית: "סוזנה אל תבכי – ח"י ימים בדרום ההזוי של ארצות-הברית". ב-2008 הוציא לאור רומן אוטוביוגרפי ראשון, "ניפגש באמצע הדרך", שמספר על מסעו לפינלנד. שני ספרים אלה כתובים בז'אנר ספרות המסע, ומתעדים את מסעותיו השונים כטייל-נוסע שנחשף אל תרבויות זרות. ב-2012 פירסם רומן אוטוביוגרפי בשם "הקומדיה התל-אביבית" העוסק בהוויה התרבותית והספרותית התל-אביבית. בספר זה מתאר המחבר את קשריו עם הבוהמה הספרותית הצעירה, משוררים וסופרים כמו רועי צ'יקי ארד, עודד כרמלי, יהודה ויזן ועוד, על מפגשיהם הספרותיים בבית הקפה "הנסיך הקטן".
פירסם גם שני ספרי תיירות על ישראל: "ארץ הפלאות" (2007) ו"יום בעיר" (2008). כמו כן כתב מחזה בשם "הנערות מצ'ום", שזכה לעיבוד בימתי בניו יורק.

הרצוג, עמרי. "מסע בחגורת התנ"ך". "הארץ" תרבות וספרות. 31.3.2006. 2; קניוק, יורם. "הולך לאן שהרוח נושבת". "הארץ" ספרים. 5.6.2006; שניבאום, אבי. "קפה בן-עמי". "טיים אאוט" תל אביב 485. 16.2.2012. 119-120.

אפרת רבינוביץ'

לינקים חיצוניים

לקסיקון אוהיו לספרות עברית

ספרים/כתבי עת/עיתונים שהופיעו בגוף הערך

ארץ הפלאות, בוסטון גלוב, הארץ, הכיוון מזרח, המיתולוגיה הפינית, הנערות מצ'ום, הקומדיה התל-אביבית, ידיעות אחרונות, יום בעיר, כתם, מסע אחר, מעין, ניפגש באמצע הדרך, נשיונל ג'יאוגרפיק (ישראל), סוזנה אל תבכי – ח"י ימים בדרום ההזוי של ארצות-הברית, עמדה

ספרים/כתבי עת/עיתונים מן הביבליוגרפיה

הארץ, טיים אאוט

תגיות חופשיות

מיתולוגיה, מסע, פולקלור

מידע כללי

בקשר ספרותי עם
ארד רועי צ'יקי
ויזן יהודה
כרמלי עודד

עיר או ארץ מגורים
ארה"ב
בוסטון
ישראל
תל אביב

זהות אתנית/דתית
יהודי/ה

גיל בעת פרסום ראשון
27 (2003)

גודל ערך
קצר

הציעו תיקון, הוסיפו מידע חדש או תמונה

    שלחו תמונה עם זכויות יוצרים:

    הערה חשובה

    הלקסיקון מעודד שימוש נרחב במידע שבו למטרות לימוד ומחקר. לפיכך, אפשר להוריד ערכים ושאילתות מן הלקסיקון למחשב האישי בקלות ובכמה תצורות. נבקש כי בכל שימוש שהוא בערכים ובשאילתות שבאתר, יינתן קרדיט הולם לאתר ולמחבר/ת הערך.
    בשונה מן הטקסטים שבלקסיקון, אין להעתיק או לעשות שימוש אחר בתמונות אשר באתר ללא הסכמה מפורשת מבעלי הזכויות עליהן.

    נגישות