חזרה לדף התוצאות

אנג'ל שרה /// סופרת /// נולדה בבת ים, ישראל /// 1959 /// גיל: 64
כותב/ת הערך: סתר תמר

יש להירשם כדי לשמור את הערך

לשמירת הערך באיזור האישי, לחצו על הלב

שתפו את הערך:

ז'אנרים אופייניים

אוטוביוגרפיה וממואר

תחומי יצירה

פרוזה

שפות יצירה

עברית

מעדכן/ת הערך

יפתח אשכנזי
תאריך עדכון אחרון: 2019-01-01 00:00:00

סופרת
נולדה וגדלה בבת ים. ב-1982 הואשמה עם בעלה, שמעיה אנג'ל, ברצח כפול של שני סוחרי סמים. לאחר יותר משנתיים בכלא, זוכתה מחמת הספק ויצאה לחופשי. כעבור זמן קצר ריצתה שלוש שנות מאסר בעקבות הרשעתה בסחר בסמים ואחזקת נשק חם. לטענתה, עזבה את עולם הפשע עם הולדתה של בתה בסוף שנות השמונים. חייתה תקופה קצרה בניו יורק וחזרה ארצה במטרה לפתוח בקריירה ספרותית. מרצה בכנסים ובאירועים על חוויותיה בעולם הפשע ועל ספריה, ומפרסמת טורים בעיתונות.
ב-1993 יצא ספרה הראשון, "מלאך או שטן", בהוצאת ידיעות אחרונות. זהו ספר אוטוביוגרפי, שבו מתוארות חוויותיה כאסירה וכאשת העולם התחתון. הספר הפך לרב-מכר.
ספריה הנוספים: "חכי לי ר'" (1996); "נקמה" (1998), שהוא עיבוד ספרותי-בדיוני של סיפורים מעברה העברייני; "שנת החתול" (2003); "בחורים טובים" (2006); "ירח משוגע" (2011). כל ספריה כתובים בסגנון קולח, נמכרים היטב, אך הביקורות עליהם פושרות. נכתב עליהם כי הם שטחיים ומספקים לקורא הנאה קלילה בלבד. תפישת עולמה היא דרוויניסטית, מלחמת הכול בכול, שבה אדם לאדם זאב. היא מציגה עולם קר ומנוכר, שעליו כתב מולי פלג (1996): "אינני יודע מאין לקוחים הגיבורים של אנג'ל והמצבים שבהם היא מעמידה אותם. אם זוהי אספקלריה של חייה האמיתיים הרי שהיא גרה בגיהנום, ואם זהו פרי דמיונה בלבד אז היא לא צריכה לעבור לשם".

מלצר, יורם. "אכול כפי יכולתך". "מעריב" ספרות וספרים. 18.4.2003. 24; פלג, מולי. "אספקלריה של גיהנום". "הארץ" ספרים. 11.9.1996. 6.

תמר סתר

לינקים חיצוניים

לקסיקון אוהיו לספרות עברית

ספרים/כתבי עת/עיתונים שהופיעו בגוף הערך

בחורים טובים, חכי לי ר', ירח משוגע, מלאך או שטן, נקמה, שנת החתול

ספרים/כתבי עת/עיתונים מן הביבליוגרפיה

הארץ, מעריב

תגיות חופשיות

ספרות פופולרית, פשע

מידע כללי

זהות אתנית/דתית
יהודי/ה

גיל בעת פרסום ראשון
34 (1993)

גודל ערך
קצר

הציעו תיקון, הוסיפו מידע חדש או תמונה

  שלחו תמונה עם זכויות יוצרים:

  וידאו

  מתוך ''סופרים קוראים'', באדיבות מרכז הספר והספריות

  הערה חשובה

  הלקסיקון מעודד שימוש נרחב במידע שבו למטרות לימוד ומחקר. לפיכך, אפשר להוריד ערכים ושאילתות מן הלקסיקון למחשב האישי בקלות ובכמה תצורות. נבקש כי בכל שימוש שהוא בערכים ובשאילתות שבאתר, יינתן קרדיט הולם לאתר ולמחבר/ת הערך.
  בשונה מן הטקסטים שבלקסיקון, אין להעתיק או לעשות שימוש אחר בתמונות אשר באתר ללא הסכמה מפורשת מבעלי הזכויות עליהן.

  נגישות