חזרה לדף התוצאות

אַיָּלי יעקב /// משורר, סופר ילדים ומחזאי /// נולד במושב משמר השבעה, ישראל /// 1957 /// גיל: 66
כותב/ת הערך: בנבג'י אמיר

יש להירשם כדי לשמור את הערך

לשמירת הערך באיזור האישי, לחצו על הלב

שתפו את הערך:

תחומי יצירה

מחזאות
ספרות ילדים
שירה

פרסים

פרס זאב לספרות ילדים ונוער

שפות יצירה

עברית

מעדכן/ת הערך

תמר סתר
תאריך עדכון אחרון: 2018-02-01 00:00:00

משורר, סופר ילדים ומחזאי
יליד מושב משמר השבעה. שיריו פורסמו בכתבי העת "מאזניים", "סימן קריאה", ו"עלי שיח", וכונסו בספרו: "שירי החול" "ממסעות יעקב, יפתח ואליעזר בארץ ישראל:" "שירים" (הקיבוץ המאוחד, 2000). הספר זכה בפרס ע"ש רון אדלר ב-1995. ספרו "מיקי, אני, ועלי" (1997) זכה בפרס אהרן זאב לספרות ילדים ונוער (2000). הוא כתוב מפיו של מיקי, המגדיר את עצמו כ"ילד כמוכם" ומתאר את חייו בסדרה של סיפורים קצרים, המספרים בשפה פשוטה את חיי היומיום שלו, את מחשבותיו ואת רגשותיו. מחזותיו הקצרים של אילי: "סטירה" ו"פצע בים של כרישים", שהוצגו בפסטיבל עכו 2005, זיכו אותו בפרס קרן התרבות אמריקה-ישראל ליוצר מבטיח. על מחזות אלה כתבו שופטי הפסטיבל כי הם כתובים ביד רגישה ומדויקת ויוצרים רגעי פיוט נדירים של תיאטרון. ב-2014 ראה אור ספרו עלבון ולוחמה בשטח בנוי (הקיבוץ המאוחד), גרסא ישראלית לרומן מיכאל קולהאס.

דר, יעל. "שפה של ילד מבלי להתיילד". "הארץ" ספרים. 18.3.1998. 12; זך, נתן. "הקסם ההופך שירה לשירה". "הד החינוך". פברואר 1997. 29.

אמיר בנבג'י

ספרים/כתבי עת/עיתונים שהופיעו בגוף הערך

מאזניים, מיקי, אני, ועלי, ממסעות יעקב, יפתח ואליעזר בארץ ישראל:, סטירה, סימן קריאה, עלי שיח, פצע בים של כרישים, שירי החול, שירים

ספרים/כתבי עת/עיתונים מן הביבליוגרפיה

הארץ, הד החינוך

מידע כללי

זהות אתנית/דתית
יהודי/ה

גיל בעת פרסום ראשון
40 (1997)

גודל ערך
קצר

הציעו תיקון, הוסיפו מידע חדש או תמונה

    שלחו תמונה עם זכויות יוצרים:

    הערה חשובה

    הלקסיקון מעודד שימוש נרחב במידע שבו למטרות לימוד ומחקר. לפיכך, אפשר להוריד ערכים ושאילתות מן הלקסיקון למחשב האישי בקלות ובכמה תצורות. נבקש כי בכל שימוש שהוא בערכים ובשאילתות שבאתר, יינתן קרדיט הולם לאתר ולמחבר/ת הערך.
    בשונה מן הטקסטים שבלקסיקון, אין להעתיק או לעשות שימוש אחר בתמונות אשר באתר ללא הסכמה מפורשת מבעלי הזכויות עליהן.

    נגישות