חזרה לדף התוצאות

5 ערכים נמצאו בהקשר לנושא: עיר: רמת השרון.

  • 1
  • מתוך 1.
  • מציג 5 ערכים.

סיון (בומשטיין) אריה /// משורר וסופר /// נולד בתל אביב, ישראל /// 19292015 /// גיל

ביוגרפיה

נולד בתל אביב. אביו, חיים בומשטיין, עלה מרוסיה הלבנה עם משפחתו ב-1920 במסגרת "גדוד העבודה" ועבד כמנהל חשבונות בהוצאת מוריה ומאוחר יותר ב"קרן היסוד". האם, סוניה לבית סורקין, עלתה עם אמה, הרבנית ריטוב, לירושלים. מאוחר יותר עברה לתל אביב וטיפלה באחד העם בשנותיו האחרונות. בין הוריו של סיון הוסכם שעם הילד י"דבר"ו רק עברית.

לפיד ליהיא /// סופרת /// נולדה בערד, ישראל /// 1968 /// גיל: 55

ביוגרפיה

נולדה בערד וגדלה ברמת השרון. שירתה בצה"ל בתור צלמת של עיתון "במחנה". לאחר שחרורה מהצבא עבדה בתור צלמת במוספים של העיתונים "הארץ" ו"מעריב", ואף הציגה מצילומיה בתערוכה במוזיאון רמת גן לאמנות ישראלית. למדה ספרות ובי-איי כללי באוניברסיטת תל אביב, וצילום בבית הספר "קמרה אובסקורה". נשואה ליאיר לפיד, עיתונאי, סופר ופוליטיקאי.

יחימוביץ' שלי (רחל) /// עיתונאית, סופרת ופוליטיקאית /// נולדה בכפר סבא, ישראל /// 1960 /// גיל: 63

ביוגרפיה

נולדה בכפר סבא להורים ניצולי שואה שעלו לארץ מפולין ומרומניה. אביה היה פועל בניין ושנות ילדותה ונעוריה עברו עליה ברמת השרון, שם גם התחנכה. שירתה בצה"ל כמש"קית ח"ן, כקצינת שלישות וכקצינת ת"ש בפרויקט "הלביא".

דר יעל /// חוקרת ספרות ילדים /// נולדה בקיבוץ גלאון, ישראל /// 1958 /// גיל: 65

ביוגרפיה

נולדה בקיבוץ גלאון וגדלה ברמת השרון, שם למדה בבית הספר היסודי "נווה מגן" ובתיכון השרון. את כל לימודיה האקדמיים עשתה באוניברסיטת תל אביב. מרצה בכירה בתוכנית למחקר תרבות הילד והנוער באוניברסיטת תל אביב. מאז 1994 כתבה מאות רשימות על ספרי ילדים במוסף "ספרים" של עיתון ""הארץ"". בכתיבתה המחקרית היא בוחנת את ספרות הילדים על רקע אירועים היסטוריים, חברתיים ופוליטיים. את עבודת התזה שלה כתבה באוניברסיטת תל אביב בנושא "אגדת הלאום המתהווה: הסיפורים לילדים ולנוער שכתבה וערכה ברכה חבס בשנים 1940-1933". בחיבור זה בחנה קורפוס ספרותי רחב שהיה מגויס במוצהר לצורכי מפא"י, כחלק ממאבקה על עמדות המפתח בתנועה הציונית וביישוב היהודי בארץ ישראל. ואולם, דר מראה שלמרות אופיו המגויס מכיל קורפוס זה עמדות ורחשי לב שחרגו מן השיח המוצהר ולא יכלו למצוא ביטוי בספרות המבוגרים בת הזמן.

בר גיל ערן /// סופר ומשורר /// נולד בחולון, ישראל /// 1969 /// גיל: 54

ביוגרפיה

נולד בחולון, גדל ברמת השרון. את שירותו הצבאי עשה כטייס קרב ומדריך טיסה. לאחר השחרור למד לתואר ראשון בפסיכולוגיה ובספרות משווה באוניברסיטת בר-אילן. במהלך לימודיו השתתף בכיתת השירה של "הליקון", והיה כתב ומבקר ספרות בעיתונות. מ-2004 עובד כמדריך טיסה באנגולה, אפריקה, ומחלק את זמנו בין אנגולה ובין ישראל.

  • 1
  • מתוך 1.
  • מציג 5 ערכים.
נגישות