חזרה לדף התוצאות

פלד חנן /// תסריטאי, סופר ומתרגם /// נולד בתל אביב, ישראל /// 1961 /// גיל: 62
כותב/ת הערך: נבו גידי

יש להירשם כדי לשמור את הערך

לשמירת הערך באיזור האישי, לחצו על הלב

שתפו את הערך:

ז'אנרים אופייניים

רומן
תסריט

תחומי יצירה

מחזאות
פרוזה
תסריטאות
תרגום

שפות יצירה

עברית

מעדכן/ת הערך

יפתח אשכנזי
תאריך עדכון אחרון: 2019-07-01 00:00:00

תסריטאי, סופר ומתרגם
נולד בתל אביב. משנות השבעים כתב תסריטים רבים לסדרות טלוויזיה לילדים ולמבוגרים (בהם: "זהו זה", "רחוב סומסום", "בבית של פיסטוק", "קופיקו", "לשם שינוי"). כמו כן כתב תסריטים לקולנוע ("האינסטלאטור", 1986; "לא שם זין", 1987; Witness in the War Zone, 1987 ו"השיבה מהודו", 2002). לתיאטרון כתב את המחזות "חברה" (1989), "לילה בתל אביב" (2010), "זהב טורקי" (2011, בהשראת מחזהו של שלום עליכם "האוצר"), וכן את המחזמר "רחוב טוב" (2006) המבוסס על המחזמר האמריקני Avenue Q. מתרגומיו: "יומני גן העדן" מאת מארק טוויין (1997) ו"ארץ עוץ המופלאה: המשך הרפתקאותיהם של הדחליל ואיש-הפח" מאת ל' פרנק באום (1998).
ב-2006 ביים את הסרט "מכתבים לאמריקה" שאותו גם כתב. הסרט, המבוסס על חומרים אוטוביוגרפיים, חולק עלילה משותפת עם ספרו הראשון, "תה ואורז" (גוונים, 1999).
"תה ואורז" הוא רומן המכנס ארבעה סיפורי מעשה מרכזיים: ילדות והתבגרות בתל אביב של תחילת שנות השישים; גדילה בצל חוויית השואה של ההורים או הוויית הדור השני לשואה; מעבר מהוויה דתית להוויה חילונית; הזדקנות או התמודדות של בן עם זקנת הוריו.
ב-2001 הופיע ספרו השני, "חבקי אותי חזק", המשך לרומן הראשון. הוא חושף את פרשיות האהבים של גיבורו – למעשה אותו הגיבור שהופיע ברומן הקודם, אם כי עתה הדגש הוא על עמדתו הבוגרת, הממוקדת בתשוקה הארוטית: פרשיות כושלות בעיקרן, חלקן סוערות, הנעות מהדרמטי אל הגרוטסקי והקומי וחלקן מתרחשות בחלל הווירטואלי של האינטרנט.

אביטוב, ירון. "חרדת הפאלוס הישראלי". "עתון 77" 271-270. 2002. 15-14; בן-שאול, משה. "הרצון לאהוב ולהיות נאהב". "מאזניים" ע"ח (6). 2004. 38.

גידי נבו

ספרים/כתבי עת/עיתונים שהופיעו בגוף הערך

ארץ עוץ המופלאה: המשך הרפתקאותיהם של הדחליל ואיש-הפח, בבית של פיסטוק, האוצר, האינסטלאטור, השיבה מהודו, זהב טורקי, זהו זה, חבקי אותי חזק, חברה, יומני גן העדן, לא שם זין, לילה בתל אביב, לשם שינוי, מכתבים לאמריקה, קופיקו, רחוב טוב, רחוב סומסום, תה ואורז

ספרים/כתבי עת/עיתונים מן הביבליוגרפיה

מאזניים, עתון 77

תגיות חופשיות

ארוטיקה, שואה (ביוגרפיה), שואה (נושא יצירה)

מידע כללי

זהות אתנית/דתית
יהודי/ה

גיל בעת פרסום ראשון
38 (1999)

גודל ערך
קצר

הציעו תיקון, הוסיפו מידע חדש או תמונה

    שלחו תמונה עם זכויות יוצרים:

    הערה חשובה

    הלקסיקון מעודד שימוש נרחב במידע שבו למטרות לימוד ומחקר. לפיכך, אפשר להוריד ערכים ושאילתות מן הלקסיקון למחשב האישי בקלות ובכמה תצורות. נבקש כי בכל שימוש שהוא בערכים ובשאילתות שבאתר, יינתן קרדיט הולם לאתר ולמחבר/ת הערך.
    בשונה מן הטקסטים שבלקסיקון, אין להעתיק או לעשות שימוש אחר בתמונות אשר באתר ללא הסכמה מפורשת מבעלי הזכויות עליהן.

    נגישות