חזרה לדף התוצאות

מנדל ג'רום /// סופר וחוקר ספרות /// נולד בקליבלנד, ארה"ב /// 1937 /// גיל: 86
כותב/ת הערך: אליאס נתנאלה

יש להירשם כדי לשמור את הערך

לשמירת הערך באיזור האישי, לחצו על הלב

שתפו את הערך:

ז'אנרים אופייניים

סיפור קצר

תחומי יצירה

עיון
פרוזה

שפות יצירה

אנגלית
עברית

מעדכן/ת הערך

יפתח אשכנזי
תאריך עדכון אחרון: 2019-06-01 00:00:00

סופר וחוקר ספרות
נולד בקליבלנד, אוהיו, ארצות הברית. סיים תואר ראשון ב-1959 באוברלין קולג', אוהיו. ב-1961 קיבל תואר שני וב-1966 תואר דוקטור מאוניברסיטת אוהיו. ב-1976 הגיע לארץ כמרצה אורח לשנתיים באוניברסיטת חיפה ובאוניברסיטת תל אביב. ב-1979 שב ארצה, התקבל כמרצה בכיר באוניברסיטת תל אביב, קודם לדרגת פרופסור, כיהן כראש החוג לאנגלית ולימד בו עד פרישתו לגמלאות (2005). פירסם ארבעה ספרי מחקר ומאמרים רבים שעניינם היבטים שונים של הספרות האנגלית בימי הביניים. במקביל לפעילותו האקדמית היה גזבר האגודה הישראלית של כותבי אנגלית. בתקופות מסוימות שימש גם עורך הספרות של כתב העת של האגודה, Arc.
פירסם מסיפוריו בכתבי עת בעולם, באנגלית ובעברית. ב-1997 זכה במקום הראשון בתחרות בינלאומית לסיפורים קצרים של פא"ן-אונסק"ו על סיפורו "פעם שלישית, גלידה". ב-1999 זכה במענק קרן עמו"ס לכתיבה יוצרת שליד בית הנשיא. קובץ של שמונה-עשר מסיפוריו, העוסקים בחוויה הישראלית מנקודת מבטו של מהגר עולה חדש, ראה אור על ידי התאחדות אגודות הסופרים (1999). מנדל מצליח להקסים, להטריד ולהעשיר את הקורא באמצעות שימוש מפוכח בידע לצד מבט חודרני אל הפסיכולוגיה האנושית. כתיבתו מינימליסטית, חותרת לתמציתיות המסווה מורכבות עמוקה. בכתיבתו ניכרת השפעתם של סופרים ידועים, אנגלים ואמריקנים בני כל הזמנים, כמו צ'וסר, דאן, שקספיר, האוסמן ואחרים.
סיפור שלו פורסם (2009) באנתולוגיה Tel Aviv Short Stories במלאות מאה שנה לתל אביב.

נתנאלה אליאס

תגיות חופשיות

הגירה, ספרות אנגלית

מידע כללי

תארים אקדמיים
שלישי

תחומי לימוד אקדמיים
ספרות

משפיעים
ג'פרי צ'וסר
דומיניק דאן
ויליאם שייקספיר
ראול האוסמן

תחומי מחקר
ספרות

זהות אתנית/דתית
יהודי/ה

גודל ערך
קצר

הציעו תיקון, הוסיפו מידע חדש או תמונה

    שלחו תמונה עם זכויות יוצרים:

    הערה חשובה

    הלקסיקון מעודד שימוש נרחב במידע שבו למטרות לימוד ומחקר. לפיכך, אפשר להוריד ערכים ושאילתות מן הלקסיקון למחשב האישי בקלות ובכמה תצורות. נבקש כי בכל שימוש שהוא בערכים ובשאילתות שבאתר, יינתן קרדיט הולם לאתר ולמחבר/ת הערך.
    בשונה מן הטקסטים שבלקסיקון, אין להעתיק או לעשות שימוש אחר בתמונות אשר באתר ללא הסכמה מפורשת מבעלי הזכויות עליהן.

    נגישות