חזרה לדף התוצאות

טריגר צבי /// סופר /// נולד בחולון, ישראל /// 1972 /// גיל: 51
כותב/ת הערך: ברנשטיין נעמי

יש להירשם כדי לשמור את הערך

לשמירת הערך באיזור האישי, לחצו על הלב

שתפו את הערך:

זכויות היוצרים של התמונה

מתוך ויקיפדיה, רישיון Creative Commons

ז'אנרים אופייניים

סיפור קצר
רומן

תחומי יצירה

ביקורת
עיון
פרוזה

שפות יצירה

עברית

מעדכן/ת הערך

יפתח אשכנזי
תאריך עדכון אחרון: 2019-03-01 00:00:00

סופר
נולד בחולון. למד משפטים באוניברסיטת תל אביב. למד גם כתיבה דרמטית ודרמטורגיה באוניברסיטת תל אביב, וערך את הקברט "למה שיזכירו את שמי?" שהוקדש ליצירתו של ברטולט ברכט. ב-1999 החל את לימודיו באוניברסיטת ניו יורק, שם השלים תואר שני ותואר דוקטור במשפטים. מפרסם טורי דעות וביקורת ספרות בעיתונות. זכה בתואר פרופסור ומלמד בבית הספר למשפטים של המכללה למִנהל ובפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב. מפרסם רשימות באתר האינטרנט שלו, "אוטוביוגרפיות".
פרסומו הספרותי הראשון הוא הסיפור "בדיקת ראייה" שראה אור בעיתון "הזמן הוורוד" (1998). לאחר שובו ארצה מניו יורק ראה אור רומן הביכורים שלו, "מקרה של אזעקת אמת" (חרגול, 2005). הרומן מגולל את קורותיו של סטודנט לתרגום בניו יורק, שנע בזמן ובמרחב הגיאוגרפי והנפשי בין האהוב שהשאיר מאחור בישראל לאהוב בניו יורק שאינו מחזיר לו אהבה. הטלטלה הנפשית מוצאת ביטוי פיזי כאשר הוא מגלה, לתדהמתו, שהוא מתחיל להפוך לאישה. כל זאת בצל ה-11 בספטמבר וקריסת מגדלי התאומים.
פירסם סיפורים בכתב העת "מסמרים". הראשון, "מוחק המילים" (גיליון 1, מרס 2006), מתאר מפגש בין המספר, סופר שזה עתה הוציא ספר, ובין חיים טבת, מעריץ שמתגלה כסופר שמוחק באופן שיטתי כל סיפור שהוא כותב. טבת הוא דמות שמופיעה גם בחלק מסיפוריו האחרים. עוד ראו אור ב"מסמרים" שלושה חלקי הטרילוגיה "האוטוביוגרפיה של כל אחד" (גיליון 2, מאי 2006; גיליון 4, דצמבר 2006; גיליון 5, אפריל 2007). סיפורו "איש עם שרשרת" ראה אור באנתולוגיה "כשמדלין סטו בוכה: סיפורים קצרים על קולנוע" (2007).
כתב עם עמליה רוזנבלום את הספר "ללא מילים: התרבות הישראלית בראי השפה" (2007), המתאר שינויים ומגמות בחברה הישראלית באמצעות מעקב אחר העברית העכשווית. ספרו האחרון עד כה הוא ספר העיון פשעים נגד הפטריארכיה (2014).

נאור-פרלמן, סיגל. "מה שישראלים עושים בלשון". "הארץ" ספרים. 30.5.2007. 12; שכנר, תומר. "כוחן המדכא של הגדרות". "הארץ" ספרים. 1.6.2005. 6.

נעמי ברנשטיין

לינקים חיצוניים

לקסיקון אוהיו לספרות עברית

ספרים/כתבי עת/עיתונים שהופיעו בגוף הערך

אוטוביוגרפיות, הזמן הוורוד, כשמדלין סטו בוכה: סיפורים קצרים על קולנוע, ללא מילים: התרבות הישראלית בראי השפה, למה שיזכירו את שמי?, מסמרים, מקרה של אזעקת אמת

ספרים/כתבי עת/עיתונים מן הביבליוגרפיה

הארץ

תגיות חופשיות

הגירה, מגדר

מידע כללי

תארים אקדמיים
שלישי

מוסדות אקדמיים
אוניברסיטת ניו יורק
אוניברסיטת תל אביב

תחומי לימוד אקדמיים
דרמטורגיה
משפטים

בקשר ספרותי עם
רוזנבלום עמליה

תחומי מחקר
משפטים
תרבות

עיר או ארץ מגורים
ארה"ב
ניו יורק

זהות אתנית/דתית
יהודי/ה

גיל בעת פרסום ראשון
33 (2005)

גודל ערך
קצר

הציעו תיקון, הוסיפו מידע חדש או תמונה

  שלחו תמונה עם זכויות יוצרים:

  וידאו

  מתוך ''סופרים קוראים'', באדיבות מרכז הספר והספריות

  הערה חשובה

  הלקסיקון מעודד שימוש נרחב במידע שבו למטרות לימוד ומחקר. לפיכך, אפשר להוריד ערכים ושאילתות מן הלקסיקון למחשב האישי בקלות ובכמה תצורות. נבקש כי בכל שימוש שהוא בערכים ובשאילתות שבאתר, יינתן קרדיט הולם לאתר ולמחבר/ת הערך.
  בשונה מן הטקסטים שבלקסיקון, אין להעתיק או לעשות שימוש אחר בתמונות אשר באתר ללא הסכמה מפורשת מבעלי הזכויות עליהן.

  נגישות