חזרה לדף התוצאות

גולדן שי /// סופר ועיתונאי /// נולד בחיפה, ישראל /// 1971 /// גיל: 52
כותב/ת הערך:

יש להירשם כדי לשמור את הערך

לשמירת הערך באיזור האישי, לחצו על הלב

שתפו את הערך:

זכויות היוצרים של התמונה

מתוך ויקיפדיה, רישיון Creative Commons

ז'אנרים אופייניים

מתח
סיפור קצר
רומן

תחומי יצירה

עיתונאות
פרוזה

שפות יצירה

עברית

מעדכן/ת הערך

נעם קרון
תאריך עדכון אחרון: 5/2021

סופר ועיתונאי
נולד בחיפה ובגיל שש אומץ יחד עם אחיו הגדול על ידי משפחתו הנוכחית. למד לתואר ראשון בספרות השוואתית באוניברסיטת בר-אילן. את התואר השני בספרות עברית למד באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. למד לתעודת הוראה במכללת לוינסקי. בעל תואר במשפטים. את דרכו העיתונאית החל במדורי הספורט והתרבות בפורטל האינטרנט "וואלה!", בנוסף היה מבקר הטלוויזיה של עיתון "ידיעות אחרונות", עורך מוסף התרבות של עיתון "מעריב", סמנכ"ל תוכן וערוצים ב"ענני תקשורת" ומבקר הטלוויזיה והתרבות של עיתון "הארץ". בשנים 20092011 ערך את המוסף של עיתון "הארץ" ובין השנים 2012-2011 שימש כסגן עורך בעיתון "מעריב".
בכתיבתו העיתונאית הוא בוחן סמלים שונים שמעצבים את החברה הישראלית בהקשרים חדשים ומפתיעים ובכך הוא מספק לקוראיו נקודת תצפית חדשה על החברה הישראלית. הוא חוזר ובודק את השפות התרבותיות שהתפתחו בעשורים האחרונים במדינה ואת תרומתן ליצירת תרבות מגוונת ומרובדת.
ב-1999 ראה אור בהוצאת ספרית הפועלים הרומן "האהבה כמחלה חשוכת מרפא". ב-2003 ראה אור הרומן "בא לך להיות אלוהים?" ספרו השלישי "המפצח: רומן מתח פסיכולוגי" הופיע ב-2004. ב-2008 ראה אור הרומן האוטוביוגרפי שלו "הבן הטוב". ספר זה עובד למחזה והועלה בתיאטרון הבימה, בבימויו של איציק וינגרטן, בשנת 2015. בשנה זו ראה אור גם קובץ הסיפורים "הפוגה בין אסונות". ב-2021 יצא לאור ספרו האחרון עד כה, "המצאת חיים". כתיבתו הספרותית מציגה בפני הקוראים עולם רגשי עמוק ומורכב. הוא אינו חושש לחשוף את עולמו האישי ופותח לקוראיו חלון לחייו ולנפשו. יצירתו יונקת מאנרגיה וידויית והכתיבה משמשת לו ככלי לריפוי נפשו וכשופר לביטוי תפישותיו בנוגע לסוגיות יסוד, כגון משפחה, זוגיות, ועוד.

ולדן, איתי. "הבית הוא היכן שנמצא הכאב", "טיים אאוט" תל אביב 324. 15.1.2009. 39-37; ורבין, רנה. "זכות המחבר לא לראות את הקוראת". "הארץ" ספרים. 2.10.2002. 10; מלצר, יורם. "מביא בהפוכה". "מעריב" ספרות וספרים. 27.8.2004. 24.
אסנת אלדר

לינקים חיצוניים

לקסיקון אוהיו לספרות עברית

ספרים/כתבי עת/עיתונים שהופיעו בגוף הערך

בא לך להיות אלוהים?, האהבה כמחלה חשוכת מרפא, הארץ, הבן הטוב, המפצח: רומן מתח פסיכולוגי, המצאת החיים, וואלה!, ידיעות אחרונות, מעריב

ספרים/כתבי עת/עיתונים מן הביבליוגרפיה

הארץ, טיים אאוט, מעריב

מידע כללי

תארים אקדמיים
שני

מוסדות אקדמיים
אוניברסיטת בן-גוריון בנגב
אוניברסיטת בר-אילן
מכללת לוינסקי לחינוך

תחומי לימוד אקדמיים
הוראה
משפטים
ספרות
ספרות השוואתית
ספרות עברית

זהות אתנית/דתית
יהודי/ה

גיל בעת פרסום ראשון
28 (1999)

גודל ערך
קצר

הציעו תיקון, הוסיפו מידע חדש או תמונה

    שלחו תמונה עם זכויות יוצרים:

    הערה חשובה

    הלקסיקון מעודד שימוש נרחב במידע שבו למטרות לימוד ומחקר. לפיכך, אפשר להוריד ערכים ושאילתות מן הלקסיקון למחשב האישי בקלות ובכמה תצורות. נבקש כי בכל שימוש שהוא בערכים ובשאילתות שבאתר, יינתן קרדיט הולם לאתר ולמחבר/ת הערך.
    בשונה מן הטקסטים שבלקסיקון, אין להעתיק או לעשות שימוש אחר בתמונות אשר באתר ללא הסכמה מפורשת מבעלי הזכויות עליהן.

    נגישות