חזרה לדף התוצאות

ארנון יוחנן (וילי, ארנולד) /// ביבליוגרף וסופר /// נולד בשוויץ /// 19412017 /// גיל
כותב/ת הערך: עקרוני אביב

יש להירשם כדי לשמור את הערך

לשמירת הערך באיזור האישי, לחצו על הלב

שתפו את הערך:

תחומי יצירה

עיון
עיתונאות
פרוזה
תרגום

שפות יצירה

עברית

מעדכן/ת הערך

יפתח אשכנזי
תאריך עדכון אחרון: 2019-01-01 00:00:00

ביבליוגרף וסופר
נולד בשווייץ כנוצרי פרוטסטנטי. נכדו של כומר ומצאצאיו של המלך קארל הגדול. בגיל שש-עשרה החל להתקרב ליהדות ואף שימש כמדריך בתנועת הנוער "בני עקיבא" בבאזל. בגיל עשרים עבר גיור בעיר זו, בפיקוחו של הרב אדלר, רבה של הקהילה. בגיל עשרים ושתיים עלה לישראל ונישא ליעל, בת למשפחת רבנים מאלכסנדריה, מצרים.
התמחה בספרנות. עבד תחילה בבית ביאליק ואחר כך ניהל את ספריית אחד העם בבית אריאלה. נודע בהיקף הנרחב של ידיעותיו בתחומי הספרות, ורבים נעזרו בו. פירסם מאמרים רבים בכתבי עת ובמוספי ספרות, כגון: "מעריב", "דבר", "מאזניים" ו"עת-מול". מהם ראוי לציון: "טריטש – חולם וחוזה ומציע התיישבות בקפריסין" ("עת-מול", י' [4] 1985, 18-17).
תחום מחקרו העיקרי הוא "אורי צבי" גרינברג. ב-1980 הוציא לאור את הביבליוגרפיה הכוללת של כתבי המשורר: "אורי צבי" גרינברג: ביבליוגרפיה של מפעלו הספרותי ומה שנכתב עליו בשנים תרע"ב-תשל"ח, 1912-1897. ב-1991 ראה אור ספרו "אורי צבי" "גרינברג – תחנות בחייו: מבחר מאמרים".
כמו כן פירסם ביבליוגרפיה על גרים וגיור בשם "אברהם בן אברהם" (1969) וביבליוגרפיה על יצירתו של עגנון: "ש"י עגנון: ביבליוגרפיה על שמואל יוסף עגנון ויצירתו" (1971). ב-1991 ראה אור תרגומו לספרו של הסופר היהודי-גרמני קורט טוכולסקי – "על קצה המזלג".
נפטר ב-2017.

ארנון, יוחנן ומאירה לבנת. "שיחה עם יוחנן ארנון על "אורי צבי" גרינברג". "פסיפס" 12. 1991. 10.

אביב עקרוני

לינקים חיצוניים

לקסיקון אוהיו לספרות עברית

ספרים/כתבי עת/עיתונים שהופיעו בגוף הערך

אברהם בן אברהם, אורי צבי, אורי צבי גרינברג: ביבליוגרפיה של מפעלו הספרותי ומה שנכתב עליו בשנים תרע"ב-תשל"ח , 1912-1897, גרינברג – תחנות בחייו: מבחר מאמרים, דבר, מאזניים, מעריב, על קצה המזלג, עת-מול, ש''י עגנון: ביבליוגרפיה על שמואל יוסף עגנון ויצירתו

ספרים/כתבי עת/עיתונים מן הביבליוגרפיה

פסיפס

מידע כללי

תחומי מחקר
ספרות

זהות אתנית/דתית
יהודי/ה

גיל בעת פרסום ראשון
28 (1969)

גודל ערך
קצר

הציעו תיקון, הוסיפו מידע חדש או תמונה

[contact-form-7 id="4" title="הצעת תיקון"]

הערה חשובה

הלקסיקון מעודד שימוש נרחב במידע שבו למטרות לימוד ומחקר. לפיכך, אפשר להוריד ערכים ושאילתות מן הלקסיקון למחשב האישי בקלות ובכמה תצורות. נבקש כי בכל שימוש שהוא בערכים ובשאילתות שבאתר, יינתן קרדיט הולם לאתר ולמחבר/ת הערך.
בשונה מן הטקסטים שבלקסיקון, אין להעתיק או לעשות שימוש אחר בתמונות אשר באתר ללא הסכמה מפורשת מבעלי הזכויות עליהן.

נגישות